بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

بایگانی برای ‘مقالات’

استفتائات جدید/مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

آرشیو استفتائات جدید مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)

خواندن ادامه این مطلب »

نماز جمعه در روایات

و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا و اذکروا نعمت الله علیکم اذ کنتم اعدآء فالف بین قلوبکم فاصبحتم بنعمته اخوانا. (۱)

مسلمانان چون دندانه های شانه با هم برابرند و چون اعضای یک بدن زنده، منسجم و هماهنگ. که آسیب در یک عضو باعث تشویش و نابسامانی در دیگر اعضاء خواهد بود .

خواندن ادامه این مطلب »

چرا صالحان، گرفتار مشکلات و گنهکاران، در رفاه هستند؟

سوال و یا شبهه ‌ای که در ذهن بسیاری وجود دارد این است که چرا غالب کسانی که مطیع اوامر و دستورهای قرآن و خداوند تبارک و تعالی هستند، از آثار این اطاعت و پیروی برخوردار نیستند و با کمبودهای شدید و گرفتاری ‌ها و بلایای زیادی روبرو هستند؟ و کسانی ‌که کافر هستند و یا در کشورهای کفر زندگی می کنند، هم از نظر رفاه و آسایش، از وضعیت و موقعیت بهتر و برتری بهره‌ مند هستند و هم از انواع نعمت ‌های خدادادی بیشتری برخوردار می ‌باشند.

خواندن ادامه این مطلب »

فضیلت و اعمال شب و روز نیمه شعبان

شب نیمه شعبان، شب بسیار مبارکى است. از امام جعفر صادق علیه السلام روایت است که از امام محمدباقر علیه‌السلام در مورد فضیلت شب نیمه شعبان سؤال شد؛ امام فرمود آن شب بعد از لیله القدر افضل شب‌ها است.

خواندن ادامه این مطلب »

شاخصه های مدیریت جهادی و عزم ملّی در قرآن توسط : حضرت حجه الاسلام والمسلمین بارانی امام جمعه شهرستان مهدیشهردر نشریه فرهنگ جمعه

 شاخصه های مدیریت جهادی و عزم ملّی در قرآن / حضرت حجه الاسلام والمسلمین بارانی امام جمعه شهرستان مهدیشهر

مقدمه

مدیریت جهادی وعزم ملّی در شعار امسال مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای مورد تایید قرار گرفت . شناخت مفهومی و مقصودی رهبری از این عنوان و شاخصه های آن در قرآن کریم در این نوشتار مورد تاکید قرار گرفته است . خواندن ادامه این مطلب »