1111


تاریخ : 25 تیر 1395
کد خبر: 7185


هیچ خطری بالاتر از فراموشی دشمن نیست

 

امام جمعه موقت مهدیشهر با اشاره به بیانات امام خامنه ای در خصوص دشمن شناسی، گفت: همانگونه که رهبری فرمودند هیچ خطری بالاتر از فراموشی دشمن نیست و هرگاه دشمن را فراموش کردیم ضربه خواهیم خورد.

حجت الاسلام علی سقائیان در خطبه های امروز نماز جمعه مهدیشهر اظهار کرد: دشمن شناسی مهمترین اصلی است که امام خامنه ای بارها در سخنرانی های خود بر آن تاکید داشتند.

وی با بیان اینکه دشمن بنای ضربه زدن به اسلام را دارد، افزود: دشمن هیچگاه دست از دشمنی با اسلام و انقلاب ما برنمی دارد و نخواهد داشت.

خطیب جمعه امروز مهدیشهر با اشاره به اینکه اگر در دشمن شناسی دچار اشتباه شویم خسارتی به ما وارد می شود که قابل جبران نیست، تصریح کرد: مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود اما متاسفانه برخی ها در کشور ما صدبار گزیده شدند اما بازهم برای ما تجربه نشده است.

سقائیان شهید مدرس را دشمن شناس واقعی دانست که هم مجتهد و هم فیلسوف و سیاستمدار بود و بیان کرد: نمایندگان مجلس اگر می خواهند همانند شهید مدرس باشند باید افکاری همانند وی داشته باشند و دشمن شناس واقعی باشند.

وی تاکید کرد: اگر مجلس خبرگان رهبری و شورای نگهبان که حقیقتا خار چشم دشمنان و دشمن شناس هستند به همراه مجلس شورای اسلامی و دولتمردان دشمن و توطئه های آنان را بشناسند دیگر دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند.

امام جمعه موقت مهدیشهر گفت: دشمن سه نقطه حساس نظام یعنی رهبری، مجلس خبرگان رهبری و شورای نگهبان  را همیشه مد نظر دارد و در صدد تضعیف آن هست چرا که این ۳ ستون نظام هستند و اگر تاکنون نبودند انقلاب را تحویل دشم داده بودیم.

 سقائیان ملت ایران را پیروزمندترین ملت عنوان کرد و ادامه داد: ما مولفه هایی از اقتدار نظام در عرصه های داخلی و خارجی داریم که با این مولفه ها می توانیم دشمنان داخلی و خارجی را سر جای خود بنشانیم.

وی مردمی بودن ملت با تفکر بسیجی و تابع ولایت فقیه، رهبری حکیمانه امام خامنه ای، موقعیت جغرافیایی ایران که بر شرایط استراتژیک منطقه تسلط کامل دارد، توانایی های علمی و تکنولوژی را از جمله این مولفه ها برشمرد.

خطیب جمعه مهدیشهر فرهنگ جهاد و شهادت، توانایی فناوری هسته ای، دارا بودن منابع طبیعی ارزشمند همچون ذخایر نفت و گاز و مهمتر از همه اتکا به قدرت الهی و توجه امام زمان(عج) به این ملت از مهمترین مولفه های قدرت و اقتدار ایران است.

سقائیان همچنین با گرامیداشتن روز بهزیستی و تامین اجتماعی از خدمات شایسته آنها که به مردم خدمت می کنند تقدیر کرد و خواستار شناسایی و توجه بیشتر به محرومین توسط دولت شد.

وی همچنین پرداخت مالیات را باعث رونق اقتصادی دانست و افزود: امام علی(ع)  در نامه ای  به مالک اشتر سفارش کردند که امر مالیات را به گونه ای در نظر بگیر که حال پرداخت کنندگان ان را اصلاح نماید.

منبع : نیزوا

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آدرس :مهدیشهر ، میدان شهدا ، نبش خیابان اندیشه ، دفتر امام جمعه                   تلفن : ۳۳۶۲۲۰۵۲                  نمابر : ۳۳۶۲۴۰۵۲

پست الکترونيکي : info@mahdishahr-adineh.ir                  سامانه پيام کوتاه : 30009900092052


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر امام جمعه مهدیشهر بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.