بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

عید قربان روز قربانی کردن نفس است

امام جمعه مهدیشهر با بیان اینکه عید قربان روزیست که خواسته الهی بر خواسته شخص مقدم شد، گفت: عید قربان روز قربانی کردن نفس انسان است.

حجت الاسلام محمد بارانی در خطبه های نماز عید سعید قربان مهدیشهر با تبریک این عید بزرگ و دهه ولایت و امامت، اظهار کرد: عید سعید الضحی ، روزی که حضرت ابراهیم(ع) خواسته محوری را به مسلخ کشید وعبودیت را به منصه ظهور رسانید.

وی تصریح کرد: حضرت ابراهیم با نهادینه کردن این اصل راه رسیدن به حق را به انسانیت آموخت که می شود خواست الهی را به خواست خود مقدم داشت.

امام جمعه مهدیشهر با بیان اینکه پیروزی حضرت ابراهیم(ع) و حضرت اسماعیل(ع) بر نفس که یکی از مسائل اصلی می باشد که در قرآن آمده است، افزود:  حضرت ابراهیم و اسماعیل مورد امتحان خداوند قرار گرفتند.

بارانی ادامه داد:  اولین امتحان شهوت است که امتحان سختی است امتحان دوم امتحان کردن خانواده می باشد که فرزندان با اعمال خودشان این امتحان را جواب می دهند امتحان سوم زر وزیور می باشد که دنیا پرستی و مال پرستی ما را نشان می دهد.

وی اضافه کرد: با تسلیم بودن در برابر خدا که بهترین نوع  بندگی می باشد همانند ابراهیم واسماعیل که تسلیم خدا بودند و از امتحان الهی سر بلند بیرون آمدند می توان از گناه دوری کرد.

آل سعود در واقعه منا همانند یزید عمل کرد

امام جمعه مهدیشهر با گرامیداشتن یاد و خاطره هفت هزار شهید منا بیان کرد:هر کدام از این شهدا در حالی که فریاد لبیک گویان بر لب داشتن به آسمان ها رفتند.

بارانی خاطر نشان کرد: همان طوری که یزید امام حسین (ع) و یارانش  را محاصره کرد، آل سعود هم این حجاج را محاصره کرد و همان طور که شمر آب را بر امام بست این ها هم از آب دادن به این حجاج دریغ کردند.

منبع : نیزوا

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)