بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

پیاده‌روی اربعین حسینی در مهدی‌شهر جریان‌سازی شود

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدی‌شهر گفت: پیاده‌روی اربعین حسینی در کربلای معلی در شهرستان مهدی‌شهر جریان‌سازی شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد بارانی در جمع اعضای ستاد مردمی پیاده‌روی اربعین شهرستان مهدی‌شهر، با اشاره به کنگره عظیم اربعین حسینی اظهار داشت: باید پیاده‌روی اربعین حسینی در کربلای معلی در شهرستان مهدی‌شهر جریان‌سازی شود.

امام جمعه مهدی‌شهر تصریح کرد: فرهنگ ناب حسینی(ع) و پیاده‌روی اربعین حسینی باید تبدیل به یک جریان شود تا حتی آنانی که در پیاده‌روی اربعین حسینی حضور ندارند تحت تأثیر این فضا و معنویت قرار گیرند.

وی با اشاره به اعزام یک هزار و ۱۸۳ زائر به میزان سن امام زمان(عج) از سوی ستاد مردمی پیاده‌روی اربعین در شهرستان مهدی‌شهر گفت: این اقدام شما کار بسیار مطلوبی است؛ اما باید کاری کنید که جمعیتی که در پیاده‌روی اربعین حسینی از این شهرستان در کربلا قرار ندارند، تحت تأثیر این جریان معنوی و باارزش قرار گیرند.

بارانی با بیان اینکه باید فضای شهری این شهرستان به سمت اربعین جریان‌سازی شود، افزود: این مسأله باید در همه‌جا نشر و تبلیغ شود که بزرگ‌ترین کاروان پیاده‌روی به تعداد سن امام زمان(ع) از شهرستانی که مزین به نام آن حضرت است، در پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی حضور پیدا می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه محوریت کار تبلیغی برای زائران اربعین حسینی که از این شهرستان اعزام می‌شوند، امام زمان(عج) قرار گیرد، گفت: چون از بدو سفر فضای کار تبلیغی نیست باید جلسات قبل از پیاده‌روی اربعین حسینی با زائران گسترش یابد و فضایی برای تربیت منتظران و ترویج و نهادینه شدن سبک و سیره زندگی امام زمان(ع) از میان یک هزار و ۱۸۳ زائر مهدی‌شهری فراهم شود.

امام جمعه مهدی‌شهر با بیان اینکه فضای ترویج و نهادینه شدن سبک و سیره زندگی امام زمان(ع) باید از اول محرم برای یک هزار و ۱۸۳ زائر مهدی‌شهری فراهم شود گفت: باید با ثبت‌نام‌شدگان پیاده‌روی اربعین حسینی از اول محرم با آنان کار شود.

بارانی با تأکید بر اینکه کمیته‌ای علمی و محتوایی جدای از کمیته فرهنگی برای جریان سازی فرهنگ مهدویت شکل بگیرد، گفت: باید زائرانی که به پیاده‌روی اربعین می‌روند پس از بازگشت تحت تأثیر این جریان قرار گیرند و سبک زندگی و سیره امام‌حسینی در زندگی آنان جاری و ساری شود.

منبع : فارس

 

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)