بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

برگزاری یادواره شهدای دانشجو شهرستان مهدیشهر با حضور امام جمعه

امام جمعه مهدی‌شهر گفت: عبارت «شهدا زنده‌اند» رؤیا و خاطره نیست و باید پذیرفت که در تمام اوقات در محضر شهیدان هستیم.

حضرت حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین محمد بارانی در نخستین یادواره شهدای دانشجوی شهرستان مهدی‌شهر، با اشاره به اهمیت ارتباط داشتن با قرآن کریم اظهار داشت: قرآن کریم در معرفت‌افزایی نسبت به شهیدان انقلاب اسلامی تأثیر بسیار شگفتی داشته و انسان‌ها را به تفکر دعوت می‌کند.

امام جمعه مهدی‌شهر با اشاره به اثرات شگرف تفکر در زندگی انسان تصریح کرد: تفکر در زندگی انسان گاهی اورا از اشتباه و خطایی که قرار بود یک عمر اتفاق بیفتد، رهایی می‌بخشد.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم که در آن اشاره شده است شهیدان زنده‌اند، افزود:اینکه شهدا زنده‌اند، یک رؤیا و خاطره نیست و به حقیقت شهدا زنده‌اند و بر اعمال و رفتار آحاد جامعه نظارت می‌کنند؛ از کار و کردار و حتی اعمال مخفی ما خبر دارند.

بارانی خاطرنشان کرد: شهیدان هوای بشریت را دارند و باید جامعه به این حقیقت برسد و با خودمان مرور کنیم که در تمام اوقات در محضر شهیدان هستیم و شهیدان بر اعمال ما نظاره‌گر هستند و باید باور کرد که شهدا زنده‌اند.

وی با بیان اینکه شهدا قبل از شهادت به شناخت خوبی رسیده بودند که چه کسی هستیم و به کجا می رویم؟ گفت: اگر برای شناخت خودمان همه  عمرمان را هم صرف کنیم، باز کم است.

امام جمعه مهدی‌شهر افزود: در صورتی که به شناخت خودمان برسیم، اتصال ما به خداوند کار آسان‌تری خواهد بود.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر با اشاره به برگزاری نخستین یادواره شهدای دانشجوی شهرستان مهدی‌شهر، ضمن تقدیر از عوامل برگزاری این یادواره تصریح کرد: انتقال فرهنگ ناب ایثار و رشادت‌های شهیدان انقلاب اسلامی به دانشجویان یک فرهنگ درست در جامعه است که باید در میان همه نسل‌ها ترویج یابد.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) بر مطالعه و نشر وصایای شهیدان انقلاب اسلامی تأکید داشته‌اند، افزود:یکی از مهم‌ترین پیام‌ها و وصیت‌های شهیدان انقلاب اسلامی، حفاظت، صیانت و تقویت ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

ارگی با بیان اینکه باید در عمل پیروی از شهیدان انقلاب اسلامی را دنبال و از هرگونه شعار دادن در پیروی از راه شهیدان خودداری کرد، گفت:شهیدان انقلاب اسلامی بر پیروی از ولایت فقیه تأکید داشته‌اند و باید در جامعه امروز به تأسی از پیام شهیدان انقلاب اسلامی به ندای وحدتی که رهبر معظم انقلاب دارند، توجه کنیم.

وی با اشاره به اینکه تقویت ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که مهم‌ترین پیام و وصیت شهیدان انقلاب اسلامی است، باید مدنظر باشد و عمل به این پیام مهم وظیفه‌ای همگانی است، خاطرنشان کرد: فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری را باید سرلوحه امور و برنامه‌هایمان قرار دهیم.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر با تأکید بر لزوم اقدام انقلابی‌گونه در عمل به پیام و وصیت‌نامه‌های شهیدان انقلاب اسلامی افزود: باید به صورت انقلابی‌وار به پیام‌ها و وصیت‌نامه‌های شهیدان انقلاب اسلامی عمل کرده و بیان، نگاه و کلام شهدا را به هیچ وجه تفسیر به رأی نکنیم.

ارگی تصریح کرد:پیام‌های شهیدان باید در جامعه برای هر نسل و در هر موقعیت تبیین و ترویج شود.

منبع خبر : فارس نیوز

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)