بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدی‌شهر: ترویج فرهنگ حسینی به ماه‌های محرم و صفر خلاصه نشود

امام جمعه مهدی‌شهر با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ عاشورایی در جامعه گفت: ترویج فرهنگ حسینی به ماه‌های محرم و صفر خلاصه نشود.

حجت‌الاسلام‌ محمد بارانی در همایش مسؤولان هیأت‌های مذهبی شهرستان مهدی‌شهر در حسینیه المهدی این شهر، با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ عاشورایی در جامعه اظهار داشت: ترویج فرهنگ و شعور حسینی نباید تنها به ماه‌های محرم و صفر خلاصه شود و باید در همه ماه‌های سال فرهنگ حسینی جاری و ساری باشد.

امام جمعه مهدی‌شهر با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ عاشورایی در جامعه تصریح کرد: فرهنگ و سبک زندگی حسینی باید در زندگی هر مسلمانی جاری باشد.

وی افزود: اگر فرهنگ و سبک و سیره حسینی در زندگی‌ها جاری شود، بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی نظیر طلاق در جامعه حل می‌شود.

بارانی در ادامه گفت: اگر جامعه به سبک و سیره زندگی حسینی روی بیاورد و خانواده‌ها حسینی شوند؛ مگر می‌شود در آن خانواده اختلافی باشد که منجر به طلاق شود؟

امام جمعه مهدی‌شهر خاطرنشان کرد: جلسات وعظ و موعظه و روضه در طول سال برگزار باشد و عموم مردم در فضای معنویت آن قرار داشته باشند.

بارانی گفت: فرهنگ و سبک زندگی حسینی به ما یاد می‌دهد که با افراد جامعه چطور برخورد کنیم و در مواقع مشکلات چگونه با آن کنار بیاییم.

منبع:فارس

 

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)