1111


تاریخ : 26 دی 1395
کد خبر: 7525


امام جمعه مهدیشهر: جمله ماندگار “عشق من آقای خامنه ای است” مرحوم هاشمی پیام مهمی دارد

 

امام جمعه مهدیشهر با بیان اینکه جمله ماندگار و زیبای “عشق من آقای خامنه ای است” مرحوم هاشمی پیام مهمی برای ما دارد، گفت: پیام این جمله آیت الله هاشمی رفسنجانی این است که همواره باید رهرو رهبری باشیم.

حجت الاسلام محمد بارانی در مراسم گرامیداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به تجلیل امام خامنه ای از ۶۰ سال رفاقت با هاشمی اظهار کرد: آیت الله هاشمی نقش مهمی چه در قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب ایفا کرد.

وی تصریح کرد: اولین نقشی که این عزیر سفر کرده ایفا کردند در قبل از انقلاب بود که زیر شکنجه های ساواک اتوی شکنجه ها را تحمل کرد و به گفته خود مرحوم در زیر شکنجه ها قرآن می خواند تا آرامش بگیرد که جوانان ما باید تحمل سختی و آرامش گرفتن از قرآن را درس بگیرند.

امام جمعه مهدیشهر اضافه کرد: در قبل از انقلاب تعداد معدودی همچون امام خامنه ای، بهشتی، رفسنجانی، هاشمی نژاد و  چند نفر دیگر از روحانیون مبارزی بودند که جرقه های انقلاب را زدند و جوشش انقلاب بعد آن به وجود آمد.

بارانی با اشاره به نقش رفسنجانی در بعد از انقلاب، بیان کرد: وضعیت ایران در بعد از پیروزی انقلاب بحرانی بود که بازهم هاشمی رفسنجانی در کنار رهبرمعظم انقلاب اسلامی نقش آفرینی کرد و همان گونه که امام خامنه ای فرمودند هاشمی در تثبیت انقلاب نقش مهمی ایفا کرد.

وی خاطر نشان کرد: جریان لیبرالی که در کشور به وجود آمد، بازهم هاشمی رفسنجانی در مبارزه با این جریان همراه رهبر معظم انقلاب اسلامی نقش آفرینی کرد.

امام جمعه مهدیشهر ادامه داد: در دوران دفاع مقدس که ۵۰ کشور دنیا علیه ایران بسیج شدند، هاشمی رفسنجانی در اداره جنگ و کمک کردن به نظام و اسلام افتخار دیگری را در کارنامه خود ثبت کرد.

بارانی توجه به نکات مهم پیام امام خامنه ای در پیام تسلیت ارتحال هاشمی رفسنجانی که آوردند اختلاف نظرهای زیادی باهم داشتیم اما خناس ها نتوانستند بین ما جدایی بیندازند را مهم دانست و گفت: هاشمی رفسنجانی همواره برای رهبر رهرو بود.

وی تاکید کرد: خود مرحوم هاشمی رفسنجانی در مصاحبه ای گفته بود گاهی نظری داشتم که به رهبری ی گفتم و اگر ایشان سلیقه من را نمی پذیرفت بین خودم و خدای خودم حجتی داشتم که به رای ولایت فقیه تسلیم می شدم، این نگاه هاشمی رفسنجانی بسیار زیبا بود که همه جریان های سیاسی باید درس بگیرند و ولایت فقیه را ستون خیمه انقلاب بدانند.

امام جمعه مهدیشهر تاکید کرد: جمله هاشمی رفسنجانی که فرمودند” عشق من آقای خامنه ای است” جمله بسیار زیبا و ماندگاری شد و پیام مهمی دارد که باید آن را تقویت کنیم و اگر همه رهرو رهبری باشیم و دور ولایت فقیه جمع شویم، آینده نظام ما بیمه می شود.

بارانی با یادآوری سفر آیت الله هاشمی رفسنجانی در ۱۳ سال قبل به مهدیشهر و استقبال باشکوه مردم از وی، اظهار کرد: بعد از برگزاری مراسم در مهدیشهر به شهمیرزاد رفتیم و رفسنجانی در آنجا سخنرانی کرد و در پایان روضه حضرت زهرا(س) را خواند و بسیار گریه کرد.

وی با بیان اینکه آیت الله رفسنجانی رابطه عمیقی با حضرت زهرا داشت، افزود: رفسنجانی با نام امام حسین(ع) متحول می شد و هرگاه نام حضرت زهرا(س) می آورد بسیار اشک می ریخت.

امام جمعه مهدیشهر همچنین از حضور باشکوه مردم قدرشناس ایران در مراسم تشییع و بدرقه پیکیر آیت الله هاشمی رفسنجانی و مراسمات ترحیم وی قدردانی کرد.

منبع:نیزوا

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آدرس :مهدیشهر ، میدان شهدا ، نبش خیابان اندیشه ، دفتر امام جمعه                   تلفن : ۳۳۶۲۲۰۵۲                  نمابر : ۳۳۶۲۴۰۵۲

پست الکترونيکي : info@mahdishahr-adineh.ir                  سامانه پيام کوتاه : 30009900092052


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر امام جمعه مهدیشهر بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.