بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدی‌شهر: اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات کشور است

امام جمعه مهدی‌شهر گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات اقتصاد کشور محسوب می‌شود.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد بارانی پیش از ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدی‌شهر در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با اشاره به شعار سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است و از سال ۸۸ رهبر معظم انقلاب با توجه به شرایط کشور نام سال‌ها را مرتبط با اقتصاد نام‌گذاری می‌کنند.
وی افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که متکی به خارج از کشور و نفت نباشد و به اقتصاد داخل و توانمندی‌های داخلی تکیه دارد.
امام جمعه مهدی‌شهر تصریح کرد: تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری در توصیه به اقتصاد مقاومتی موضوع مهمی است و باید بدانیم که تنها راه نجات اقتصاد کشور اقتصاد مقاومتی است که این امر باید سرلوحه امور آحاد جامعه در بخش‌های مختلف باشد.
بارانی ادامه داد: یکی از راه‌های تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و نجات اقتصاد کشور این است که به راهکارهای تولید اشتغال در مهدی‌شهر توجه داشته باشیم؛ شهرستان مهدی‌شهر ظرفیت‌های خوبی در عرصه اشتغال‌زایی در بخش لبنیات، نان محلی و گوشت دارد که به این امر باید توجه داشت.
وی با اشاره به برگزاری بزرگداشت عالم وارسته مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ محمود استعلامی افزود: بزرگداشت عالم زنده نگه‌داشتن دین و اسلام است.
امام جمعه مهدی‌شهر خاطرنشان کرد: مردم، طلاب و روحانیون، اصناف، بسیجیان، مدیران، ورزشکاران، عشایر، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و قشرهای مختلف مهدی‌شهر در مراسم نکوداشت عالم وارسته مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ محمود استعلامی حضور گسترده، پرشور و باشکوه داشته باشند.
بارانی گفت: عالم وارسته مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ محمود استعلامی در همه ابعاد از جمله اقتصاد مقاومتی الگو بود و وقتی در زمان حضور در مهدی‌شهر مشاهده کرد که جوانان بیکار هستند، قالی‌بافی را در خانه‌ها راه‌اندازی کرد تا اشتغالی برای جوانان و بیکاران جامعه ایجاد شده باشد.

وی با بیان اینکه عالم وارسته مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ محمود استعلامی در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی حضور جدی داشت، خاطرنشان کرد: آن مرحوم بهترین عالم مردمی در مهدی‌شهر بوده است.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)