بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه درجزین:مردم در زمان حضرت علی(ع) بی بصیرت و دنیا گرا شده بودند

امام جمعه درجزین با تسلیت شهادت امام علی(ع) گفت: مشکل امام علی(ع) بی بصیرتی و دنیا گرائی مردم بود، کما اینکه امام علی(ع) بارها در نهج البلاغه فریاد زد که حق من ضایع شده است.

به گزارش خبرنگار نیزوا، حجت الاسلام محمد رضا رحیمی زاده در خطبه نماز جمعه درجزین که با حضور پرشور روزه داران و عزاداران علوی، در مصلی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: در این زمانه باید امام شناس باشیم در عصر غیبت، نسبت به امور مسلمانان حساس بوده و گوش به فرمان امام و ولی فقیه جامعه داشته باشیم.

وی با اشاره به خانه نشینی امام علی(ع) افزود: مشکل امام علی(ع) بی بصیرتی و دنیا گرائی مردم بود، کما اینکه امام علی(ع) بارها در نهج البلاغه فریاد زد که حق من ضایع شده است.

امام جمعه درجزین در ادامه به فرمایشات امام خامنه ای در جمع دانشجویان، که خواسته بودند جامعه را دوقطبی نکنند، اشاره کرد و ادامه داد: انتقاد سازنده از سند 2030 نتیجه داد و این سند ملغی شد.

رحیمی زاده در توضیح تعبیر زیبای رهبری از آتش به اختیار، بیان کرد: آتش به اختیار یعنی اینکه در صورتی که مسئول اهمیت نداد و کم کاری کرد مردم وارد عمل شوند، مانند امر به معروف که روی زمین مانده و دولت کاری در این زمینه نکرده است.

وی  با بیان اینکه شهید بهشتی فرموده بودند قدر زحمات سپاه پاسداران را باید بدانیم، گفت:سپاه پاسداران آگاهانه انتخاب می کند و شجاعانه می جنگد، غریبانه زندگی می کند، مظلومانه شهید می شود و بی شرمانه مورد توهین قرار می گیرد.

امام جمعه درجزین با اشاره به در پیش رو داشتن روز جهانی قدس، اظهار کرد: روز قدس روز احیاء اسلام است و باید تلاش کنیم خود را از سیطره کفر نجات دهیم.

رحیمی زاده همچنین خاطر نشان کرد: آخرین روز و شب قدر را قدر بدانیم و با راز و نیاز و دعا از خداوند برای خود و جامعه خیر و نیکی و رحمت و مغفرت طلب کنیم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)