بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدیشهر: خودسازی مهمترین عامل عاقبت بخیری است

 امام جمعه مهدیشهر گفت: مهمترین عامل عاقبت بخیری انسان، خودشناسی و خودسازی مداوم است. حجت الاسلام والمسلمین محمد بارانی در جمع روزه داران مهدیشهرییکی از مباحث بسیار مهم زندگی افراد را عاقبت بخیری دانست و اظهار کرد: در روایات آمده که حقیقت انسان قلب وی است و قلب محل دگرگونی است. اینکه صبح انسان مومن می آید بیرون و شب کافر برمی گردد نیز بر همین اساس دگرگونی قلب است.

به گزارش خبرنگار نیزوا، وی با بیان اینکه برعکس این قضیه هم هست که کسانی صبح کافر هستند و عصر شهید می شوند، افزود: در تاریخ انبیاء الهی نیز این را کاملا در قرآن مشاهده می کنیم که داستان سحره فرعون در قرآن مثال زده است.

امام جمعه مهدیشهر با تاکید بر اینکه، تاریخ نشان داده که انسان ها چه زود تغییر پیدا می کنند، تصریح کرد: در انقلاب ما هم درست این صحنه ها را می بینیم رئیس جمهور هایی که عاقبت به خیر نشدند وزیرانی که عاقبت بخیر نشدند. افرادی که یک روز در کشور مدیر بودند الان در آن طرف آبها علیه نظام دارند کار می کنند.

بارانی به عوامل عاقبت بخیری اشاره کرد و ادامه داد: مهمترین عامل برای عاقبت بخیری خودشناسی و خودسازی مدام است که باید در دستور برنامه ما باشد چرا که خودشناسی موضوع همه ادیان الهی است.

وی گفت: در جایی آمده بود  دو هزار سال قبل از یک معبدی را ساخته بودند و یک سنگ سفیدی را در جلوی این معبد قاب گرفته بودند و اولین جمله این سنگ این بود «خودت را بشناس».

امام جمعه مهدیشهر به 4 راهکاری که امام صادق (ع) در عاقبت بخیر شدن ارائه کردند، اشاره کرد و افزود: امام صادق(ع) فرمودند هر کسی ما اهل بیت(ع) را یاد می کند، تکریمش کنید و احترام بگذارید که یکی از راههای عاقبت بخیری است.

 بارانی اظهار کرد: فلسفه این تکریم این است که وقتی این گروهها تکریم شوند نشر معارف اهل بیت گسترش پیدا می کند و زمینه رشد معنوی مردم فراهم می شود و اتصال با اهل بیت(ع) قوی تر می شود.

وی، خواندن دعای «ربنا لاتزغ قلوبنا بعد اذ هدیتنا…» در قنوت نماز و دعای «اللَّهُمَّ عَرِّفْنِی نَفْسَکَ فَإِنَّکَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِی نَفْسَکَ…» در عصر غیبت، تلاوت سوره مومنون در روز جمعه و هفت مرتبه ذکر «لاحول ولا قوة الا بالله» بعد از نماز را از دیگر راهکار های عاقبت بخیری برشمرد که حضرت امام صادق(ع) ارائه فرمودند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)