بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدی‌شهر: نماز عید فطر نماد اتحاد مسلمانان با یکدیگر است/ عید فطر جشن شادی مؤمنان برای سربلندی در آزمون الهی است

امام جمعه مهدی‌شهر با بیان اینکه نماز عید سعید فطر نماد وحدت و اتحاد مسلمانان جهان با یکدیگر است، گفت: عید سعید فطر جشن بزرگ شادی مؤمنان برای سربلندی در آزمون بزرگ الهی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد بارانی با اشاره به فرارسیدن عید سعید فطر، ضمن تبریک این عید بزرگ اظهار داشت: عید سعید فطر، جشن بزرگی برای شادی مؤمنان به‌منظور سربلندی در آزمون بزرگ الهی در یک ماه روزه‌داری، عبادت و مناجات با حق‌تعالی است.

امام جمعه مهدی‌شهر تصریح کرد: روز عید سعید فطر، عید انسان‌های موحد و مؤمن روزه‌دار و با ایمانی است که به شکرانه یک ماه روزه‌داری و درک شب‌های پرفیض قدر، روح خویش را آماده رسیدن به کمالات و سرچشمه بیکران فیوض و رحمت الهی کردند.

وی افزود: عید سعید فطر پیام به پایان رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و مغفرت و ماه ضیافت الهی است و جان‌های مشتاق، بی‌قرار و فطرت‌های پاک آرزومند انعام الهی را روشنی و صفایی دیگر می‌بخشد.

بارانی خاطرنشان کرد: این عید پاک‌ترین عیدی است که در آن مسلمانان روزه‌دار به‌پاس توفیق یک ماه عبادت، بندگی و عبودیت حق‌تعالی و شست‌وشوی دل و جان در نهر زلال ماه پرفیض و برکت رمضان و استغفار از گناهان، تحول و بازگشت به فطرت واقعی خویش را در این روز جشن می‌گیرند.

وی گفت: روز عید سعید فطر عید توفیق یافتن بر عبودیت و بندگی در کلاس نورانی ماه مبارک رمضان با تهذیب نفس و بهره‌مندی از فیوضات و برکات معنوی است.

امام جمعه مهدی‌شهر تشریح کرد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره در تلاش هستند تا از هر حربه‌ای برای ضربه ‌زدن به این نظام مقدس استفاده کنند و یکی از مواردی که می‌تواند جلوی توطئه‌های شیطانی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بگیرد، وحدت مسلمین با یکدیگر است.

بارانی بیان داشت: عید سعید فطر، روز وحدت و یکپارچگی امت اسلامی است و وحدت ملت در نماز عید سعید فطر سبب رسوایی بیش‌ از پیش و خنثی شدن توطئه‌های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

وی با بیان اینکه نماز عید سعید فطر نماد وحدت، اتحاد و همدلی مسلمانان جهان با یکدیگر است، گفت: خداوند متعال به برکت اتحاد، وحدت، همدلی و همراهی مسلمانان با یکدیگر طاعات آنان را قبول می‌کند و نماز عید سعید فطر در راستای وحدت قلوب مسلمانان عالم مؤثر است.

بارانی تصریح کرد: از تمام ظرفیت‌های موجود در دستگاه‌های اجرایی شهرستان مهدی‌شهر برای برگزاری هرچه بهتر نماز عید سعید فطر استفاده شود.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)