بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدیشهر: کم توجهی مسئولان به نماز جمعه کاملا مشهود است

امام جمعه مهدیشهر با بیان اینکه تصویب تحریم های جدید علیه ایران توسط مجلس نمایندگان آمریکا نقض برجام است، گفت: دستگاه دیپلماسی کشور از موضع انفعالی خارج و موضعی شفاف در برابر نقض برجام داشته باشد.

به گزارش خبرنگار نیزوا، حجت الاسلام والمسلمین محمد بارانی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه امروز ( 6 مرداد 96 ) مهدیشهر، اظهار کرد: در هفته گذشته مجلس نمایندگان آمریکا تحریم های جدیدی را علیه ایران تصویب کر دند که به اذعان خودشان یکی از گسترده ترین بسته های تحریمی در طول تاریخ است.

وی با بیان اینکه هدف مذاکرات و برجام، برداشتن تحریم ها بود، افزود: اگر قرار باشد آمریکا هر روز نقض برجام کند در حقیقت به اهداف برجام دست نیافتیم که از دستگاه دیپلماسی کشور می خواهیم از موضع انفعالی خارج و موضعی شفاف در برابر نقض برجام توسط آمریکا داشته باشد.

خطیب جمعه مهدیشهر تاکید کرد: دستگاه دیپلماسی از اینکه در فضای مجازی و توییتر پیامی دهند کفایت نمی کند و باید اقدام جدی تری و محکمی داشته باشند چرا که آمریکا به جنگ ایران آمده و هر چه ما عقب نشینی کنیم آنها پررو تر می شوند.

بارانی در ادامه ضمن گرامیداشتن 5 مردادماه سالگشت اقامه اولین نماز جمعه کشور به امامت آیت الله طالقانی، گفت: نماز جمعه رسانه ای فراگیر است و به فرموده امام راحل نماد و نمودی از همبستگی و اجتماع ملی می باشد.

وی اضافه کرد: در روایتی که از امام رضا(ع) آمده، نماز جمعه را فرصتی برای حاکم و امیر اسلامی دانستند که از طریق آن سخن خود را به گوش مردم برسانند.

امام جمعه مهدیشهر تصریح کرد: امروز در زمان حاکم اسلامیامام خامنه ای است که با عنایت به برگزاری نماز جمعه در 900 شهر کشور، مواضع مقام معظم رهبری به گوش مردم می رسد.

بارانی با برشمردن برکات و آثار دیگر نماز جمعه برای مردم و جامعه، از مردم و مسئولان خواست قدر نماز جمعه را بدانند.

وی با انتقاد از کم توجهی مسئولان به نماز جمعه، خاطر نشان کرد: امروزه کم توجهی مسئولان به نماز جمعه کاملا مشهود است که لازم است بیشتر در نماز جمعه ها حضور پیدا کنند چرا که ارتباط مردم با حاکمیت در همین نماز جمعه تقویت می شود.

امام جمعه مهدیشهر در بخش دیگری از خطبه ها با محکوم کردن هتک حرمت مسجدالاقصی توسط اسرائیل در هفته گذشته که منجر به شهادت و زخمی شدن عده زیادی از مسلمانان شد، بیان کرد: همواره مسئله اول جهان اسلام فلسطین و قدساست.

بارانی ادامه داد: حمایت از مردم مظلوم فلسطین، خطرناک بودن رژیم صهیونیستی، فلسطین به عنوان عامل وحدت جهان اسلام از منظومه فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص فلسطین است.

وی در ادامه پیروزی حزب الله لبنان در منطقه مرز بین لبنان و سوریه را تبریک گفت و خاطر نشان کرد: بیرون کردن داعش و در پی آن شکست اهداف اسرائیل، پیروزی سوریه در تسلط بر منطقه و تامین امنیت لبنان از برکات این پیروزی بود.

خطیب جمعه مهدیشهر همچنین 6 مردادماه روز فنی حرفه ای و مهارت آموزی را گرامی داشت و اظهار کرد: به گفته رئیس اداره کار، اگر هر یک از جوانان صاحب یک فن یا حرفه ای باشند دیگر در مهدیشهر کسی بیکار نمی ماند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)