بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدیشهر : شهیدان رجایی و باهنر مدیریت جهادی داشتند/ راه شهید حججی را ادامه دهیم

امام جمعه مهدیشهر مسئولین به گونه ای عمل نکنند که جوانان ضربه روحی بخورند باید کاری انجام دهیم که راه شهید حججی را ادامه دهند.

به گزارش خبرنگار نیزوا، حجت الاسلام محمد بارانی در خطبه های امروز نماز جمعه مهدیشهر ضمن گرامیداشتن یاد وخاطره شهیدان رجایی وباهنر که در انفجار ساختمان نخست وزیری به شهادت رسیده اند، و هفته دولت گفت: هفته دولت را به همه دولت مردان و فرماندار شهرستان مهدیشهر تبریک می گویم وآرزوی موفقیت روز افزون را برای آنان خواستارم.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری برای شهید رجایی و باهنر یک سری ویژگی های را قرادادند که یکی از آن ویژگی مدیریت جهادی آن شهیدان بوده است.

امام جمعه مهدیشهر ادامه داد: به گفته امام راحل، شهید رجایی از وقتی دست فروش بود وتا زمانی که در دولت رئیس دولت بود یکسان بود واین بستگی به اعتقاداتی دارد که در شهید رجایی و باهنر وجود داشت.

بارانی بیان کرد: شهید رجایی در صحبت های خود می گفت که من چگونه در روز قیامت باید پاسخ یازده میلیون رای که به من داده شده است را بدهم که این نشانه مردمی بودن و اعتقاد راسخ آن شهید والا مقام بوده است.

وی با اشاره به در پیش رو داشتن عید سعید قربان، گفت: قربان عید تسلیم بودن بنده های خوب خدا است چون  حضرت اسماعیل وابراهیم که تسلیم محض در برابر خداوند بودند.

خطیب جمعه مهدیشهر اضافه کرد: خدای متعال آنان را برای همیشه در یاد ما قرار داد تا نشانه تسلیم بودن در برابر خدا در ذهن های ما باشد که ما باید هوای نفس خود را تسلیم کنیم و در برابر خداوند تسلیم باشیم.

بارانی با اشاره به سنت روز عید قربان که ذبح گوسفند می باشد، افزود: ماهم باید یک گوسفند ذبح کنیم که من همین جا از همه نماز گزاران می خواهم که گوسفند های خود را درحسینه به صورت دسته جمعی ذبح کنید چون یک فرد خیر پیدا شده که بابت هر گوسفندی که در اینجا ذبح شود یک گوسفند هم او ذبح کرده و برای کمک به خیریه اینکار را انجام خواهد داد.

وی همچنین اظهار کرد: در هفته گذشته دوره چهارم شورای شهر و روستای چهارم به اتمام رسید وشورای پنجم شروع به کار خود را آغاز کرد که همینجا جا دارد که از زحمات اعضای قدیم تشکر کنم وبرای اعضای دوره جدید آرزوی موفقیت کنم که شاهد هم دلی وهمراهی است آنان هستیم.

امام جمعه مهدیشهر حاشیه نداشتن اعضای جدید شورا را خواستار شد و تصریح کرد: ما نباید فرصت سوزی کنیم که این شهر با این همه فرصت به شهر نمونه استان باید تبدیل شود

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)