بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

وداع با شهید قربانی راه زینب(س) در عید قربان

پیکر شهید مدافع حرم، حسن حسنی به مهدیشهر بازگشت و همزمان با عید قربان مراسم وداع با این قربانی پیشگاه اهل بیت(ع) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار نیزوا، بار دیگر تیپ فاطمیون با افتخار قربانی دیگری را به پیشگاه اهل بیت(ع) و حضرت زینب(س) تقدیم کردند و ایام عید قربان پیکر این شهید سرافراز از قربانگاه بازگشت تا معنای واقعی قربانی دادن در راه اهل بیت(ع) در مهدیشهر به نمایش گذاشته شود.

امشب پیکر شهید حسن حسنی غریبانه بدون حضور پدر و مادر و همسر وی بازگشت ولی مردم مهدیشهر در مراسم وداع با این شهید 21 ساله همه پدر و مادر، برادر و خواهر شهید شدند و همچون گلی تابوت وی را در آغوش گشودند و بوئیدند و بوسیدند.

در مراسم وداع شهید حسن حسنی که با حضور مردم شهید پرور مهدیشهر در مسجد صاحب الزمان(عج) برگزار شد، ضمن تجدید میثاق با شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم به مقام این شهید ادای احترام کردند.

در این مراسموداع مردم مهدیشهر و بستگان و هموطنان این شهید تیپ فاطمیون، با مداحی و ذکر مصیبت، دل ها روانه کربلا شد و نوای لبیک یا حسین، لبیک یا زینب و لبیک یا حیدر به آسمان برخواست.

حجت الاسلام شمس الدین سخنران این مراسم، اظهار کرد: شهدای مدافع حرم می توانستند نروند ولی دفاع از حرم و حریم حضرت زینب(س) را برای خود واجب می دیدند و اعتقاد داشتند برای ابا عبدالله الحسین(ع) زندگی که سهل است باید سر هم داد.

وی تصریح کرد: شهید حسنی ها و حججی ها دغدغه دنیوی نداشتند بلکه دغدغه آنان دین و اهل بیت(ع) و رضایت خداوند بود و اگر حرفی می زدند پای حرفشان می ایستادند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)