بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدیشهر: سخنرانی ابلهانه ترامپ به دلیل آشفتگی اش از نفوذ ایران در خاورمیانه بود

امام جمعه مهدیشهر گفت: نفوذ جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه بود که باعث آشفتگی ترامپ شد و نطق ابلهانه را در سازمان ملل انجام داد.

به گزارش خبرنگار نیزوا، حجت الاسلام والمسلمین محمد بارانی در خطبه های امروز نماز جمعه مهدیشهر ( 31 شهریور 96 )  با گرامیداشتن هفته دفاع مقدس اظهار کرد: 31 شهریور سال 59 رژیم بعثی عراق به ایران اسلامی حمله نظامی کرد ولی انقلاب اسلامی ما دنیای زر و زور و تزویر را به چالش کشاند.

وی تصریح کرد: استکبار جهانی برابر ایدئولوژی انقلاب اسلامی احساس خطر کردند که مبادا انقلاب ما صادر شود تصمیم گرفتند یک جنگ نیابتی را آغاز کنند و آمریکا مستقیم وارد جنگ نشد بلکه از آدم دیوانه ای مثل صدام که جاه طلب بود استفاده کردند و او وارد جنگ با ما شد.

امام جمعه مهدیشهر اضافه کرد: 50 کشور به صدام کمک نظامی و مالی کردند و در حقیقت رزمندگان ما با این کشورها می جنگیدند و با لطف الهی و نصرت خداوند این جنگ بعد از 8 سال به پیروزی ایران انجامید.

بارانی با بیان اینکه دفاع مقدس ذخیره ای برای همیشه تاریخ شد که درس های زیادی برای ما داشت، افزود: آنچه که در دفاع مقدس باعث افتخار شد معنویت رزمندگان در جبهه ها بود، معنویتی که ذکر و یاد خدا همانند اردوی حسینی از سنگر رزمندگان ما بر می خواست که این اصل مهمی در دفاع مقدس بود.

وی بیان کرد: مفاهیمی چون توکل به خدا، ایمان به نصرت و امداد الهی و امداد امام زمان(عج) شهادت طلبی، اتکا به ما می توانیم، در دفاع مقدس به نمایش گذاشته شد.

خطیب جمعه مهدیشهر به درس هایی که باید از دفاع مقدس بگیریم اشاره کرد و ادامه داد: آن روز صدام در ما احساس ضعف نمود که حمله نظامی کرد، یعنی هر روزی که دشمن در ما احساس ضعف ببیند حمله نظامی می کند حال چه ضعف نظامی باشد، چه اقتصادی و چه روحیه مردمی باشد. ما همیشه باید قدرت خود را به نمایش بگذاریم تا دشمن از قدرت و هیبت جوانان ما بترسد و بلرزد.

بارانی اظهار کرد: آن روزی که سپاه از موشک های دوربرد رونمایی کرد، دشمنی که زمزمه حمله نظامی داشت و همه گزینه ها را روی میز می دانست هراسان شد و متوجه شد کوچکترین حرکتی کند تلاویو با خاک یکسان می شود.

وی گفت: تقویت روحیه انقلابی درس دوم دفاع مقدس است که امام خامنه ای در دیدار با اعضای خبرگان نیز تکرار کردند که این روحیه انقلابی را باید حفظ کرد.

خطیب جمعه مهدیشهر با اشاره به ارسال نامه بشار اسد رئیس جمهور سوریه به رهبر معظم انقلاب اسلامی، تصریح کرد: بشار اسد در این نامه مقام معظم رهبری را امام خطاب می کند، این یعنی ایدئولوژی انقلاب اسلامی صادر شده است، یعنی ما قدرت دینی تشکیل دادیم که به منافع مسلمانان می اندیشد و دل در گرو مسلمانان جهان دارد.

امام جمعه مهدیشهر همچنین به سخنرانی ابلهانه رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و افزود: به گفته امام خامنه ای سخنرانی ترامپ مایه شرم برای نخبگان آمریکا بود و هیچ واژه هایی بهتر از واژه های امام خامنه ای برای نطق ترامپ نیست که در دیدار نمایندگان خبرگان فرمودند نطق ترامپ “ابلهانه” بود.

بارانی تاکید کرد: آشفتگی سخنرانی ترامپ به دلیل شکست آمریکا در خاورمیانه است  که خاورمیانه بزرگی که می خواستند تحت سلطه خودشان ایجاد کنند ولی امروز به خاورمیانه بزرگی تحت تاثیر جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است و این نفوذ جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه بود که باعث آشفتگی ترامپ شد و نطق ابلهانه را در سازمان ملل انجام داد.

وی خاطر نشان کرد: ملت ایران ملت با بصیرت و هوشمند است که با این ترفندهای قرون وسطایی و بچه گانه و فتنه جوی آمریکایی و ترامپ که مانند عروسکی در دست نتانیاهو شده است صحنه را خالی نخواهد کرد و با اراجیف جاهلانه آمریکا کنار نخواهد نشست چرا که 38 سال امتحان خود را خوب پس داد.

امام جمعه مهدیشهر همچنین اول مهر ماه روز بازگشایی مدارس را یادآور شد و گفت: امسال قریب  به 7 هزار دانش آموز در شهرستان مهدیشهر وارد مدارس می شوند که نیاز است اولیاء و مدرسه به جایگاه تعلیم و تربیت بیشتر اهمیت دهند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)