بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدیشهر: دین شعاران در جبهه مقابل امام حسین(ع) قرار دارند

امام جمعه مهدیشهر گفت: دین مداران در کنار امام حسین(ع) می مانند و دین شعاران در جبهه مقابل امام حسین(ع) قرار دارند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد بارانی امام جمعه مهدیشهر در گفت و گو با خبرنگار نیزوا، به درس های بزرگ عاشورا اشاره و اظهار کرد: عاشورا درس های بزرگی برای همه ما در طول تاریخ دارد که مهمترین آن دین مداری است.

وی، آنهایی که در کربلا در جبهه یزید و در مقابل امام حسین(ع)  صف آرایی کرده بودند، را دین شعار دانست و افزود:33 هزار نفری که از کوفه به جنگ امام حسین(ع) آمده بودند، مسلمانانی بودند که نماز و قرآن می خواندند ولی امام زمانشان را کشتند، این نشان می دهد که آنها دین مدار نبودند و دین فقط شعارشان بوده است.

امام جمعه مهدیشهر تصریح کرد: ممکن است برخی افراد مشکی بپوشند، برای امام حسین(ع) گریه کنند، در محرم خرج دهند ولی راهشان از امام جدا باشد!

بارانی با بیان اینکه این ها که راه امام حسین(ع) را نمی روند، دین مدار نیستند، تاکید کرد: دین مداران در کنار امام حسین(ع) می مانند و دین شعاران در جبهه مقابل امام حسین(ع) قرار دارند.

وی ادامه داد: در فرهنگ اهل بیت(ع) جایگاه دین، جایگاه بسیار بزرگی است. بدون دین اصلا زندگی نمی توان کرد و جامعه ای که دین ندارد جامعه مرده ای است.

امام جمعه مهدیشهر با بیان اینکه برای دین مدار بودن، اول باید دین را شناخت، گفت: امروز جامعه دارد به یک جهل مدرن تبدیل می شود، امروز افراد همه چیز را پیرامون فیزیک و زمین شناسی و علوم می دانند اما خویشتن خویش را گم کرده اند.

بارانی خاطر نشان کرد: آنچه ما را در مسیر اهل بیت(ع) نگه می دارد، شناخت دین و علم است. اگر شناخت دین نباشد انسان به بیراهه خواهد رفت و نمی تواند در مسیر امام حسین(ع) بماند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)