بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدیشهر: مدعی کدخدایی در جهان، امنیت خودش را هم نمی تواند تامین کند

امام جمعه مهدیشهر با اشاره به حادثه کشتار لاس وگاس آمریکا، گفت: آمریکایی که دم از کدخدایی برای منطقه و جهان می زند، حتی نمی تواند امنیت خودش را تامین کند.

 حجت الاسلام والمسلمین محمد بارانی در خطبه های نماز جمعه مهدیشهر) 14 مهر 96 اظهار کرد: دشمن در کربلا دو جنگ را راه انداخت که یکی جنگ سخت و دیگری جنگ نرم بود.

وی تصریح کرد: در جنگ سخت که به فرماندهی ابا عبدالله الحسین بود و یارانش پا در رکاب حضرت تا لحظه آخر و تا آخرین قطره خون با دشمن جنگیدند و به شهادت رسیدند، این جنگ در عصر عاشورا تمام شد.

امام جمعه مهدیشهر اضافه کرد: اما جنگ مهمتر جنگ نرمی بود که دشمن در شام و کوفه راه انداخته بود که کاری کرده بودند که برخی ها برای کشته شدن امام حسین(ع) نذر کرده بودند شتر قربانی کند یا مسجد بسازند.

بارانی ادامه داد: جنگ نرم فکر و ذهن را تغییر می دهد و از یک دوست دشمن می سازد به گونه ای که از جگر گوشه رسول خدا را که پاکترین انسان روی زمین است چهره ای می سازد که اینچنین با امام برخورد کردند.

وی با بیان اینکه فرماندهی جنگ نرم در واقعه عاشورا بر عهده حضرت زینب(س) و امام سجاد(س) بود، افزود: اگر خطبه حضرت زینب(س) در شهر شام نبود یقینا ابن زیاد آل الله را همان جا به شهادت می رساند اما حضرت زینب(س) مردم را بیدار کرد و از فضای گریه زنان آنجا، فضای شورشی علیه ابن زیاد و حاکمیت یزید ایجاد کرد.

امام جمعه مهدیشهر گفت: حضرت زینب در خطبه های آتشین و افشاگرانه خود با استدلال محکم، پیشینه یزید را برملا کرد و چهره قدرت پوشالی دشمن را افشا نمود و از آن طرف نیز هویت خود و اهل بیت(ع) را نشان داد.

بارانی با بیان اینکه امروز نیز ما مانند حضرت زینب(س) رسالتی در جنگ نرم بر عهده داریم، تصریح کرد: رسالت زینبی ما امروز بعد از گذشت 38 سال از انقلاب اسلامی، این است که آرمانهای بلند شهدا را حفظ و به نسل جدید انتقال دهیم.

وی به نکات دیدار خانواده شهید حججی با امام خامنه ای، اشاره کرد و ادامه داد: خداوند متعال با این شهید والامقام حرکتی در جامعه ایجاد کرد و عزتی به ما بخشید که میلیون ها جوان در شهرهای مختلف با شهید حججی پیوند خوردند.

خطیب جمعه مهدیشهر افزود: جوان هایی که فکر می کردیم دیگر از انقلاب جدا شدند و جنگ نرم اینها را از مسیر ولایت جدا کرده است اما دیدیم که جوششی ایجاد شد و این نشان می دهد که خداوند هر ماه با شهدا لطفش را شامل حال این ملت می کند و بیداری ای ایجاد می شود.

بارانی با تاکید بر اینکه آرمان های شهدا در نسل چهارم انقلاب همچنان جاری است، بیان کرد: دغدغه شهید حججی در دفتر خاطراتش جدی گرفتن جنگ نرم بود که باید برای آن برنامه داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز، به مرگبارترین حادثه آدم کشی در آمریکا که در هفته گذشته اتفاق افتاد اشاره کرد و گفت: آمریکایی که دم از کدخدایی برای منطقه و جهان می زند امنیت خودش را هم نمی تواند تامین کند.

امام جمعه مهدیشهر خاطر نشان کرد: آمریکایی که مدعی آزادی اسلحه است ولی تاکنون 17 میلیون کودک در آمریکا در معرض این خشونت ها قرار گرفتند چرا که آدم کشهایی که هر چند وقت یک بار به کشتار با اسلحه دست می زنند.

بارانی تاکید کرد: اینها نشان دهنده باطن آمریکا است و همان گونه که امام فرمودند آمریکا در حال فروپاشی است و روزی گرفتار این منجلاب و  این آزادی هایی خواهد شد که خودش ایجاد کرده است و از باطن فرو می پاشد.

وی همچنین با تبریک هفته نیروی انتظامی به امنیت آوران کشور، از زحمات ناجا که با چشمان بیدار از جامعه و خانه و کاشانه مردم حفاظت و امنیت مردم را تامین می کندف قدردانی کرد.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)