بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه موقت مهدیشهر: دشمن از حضور میلیونی مردم در پیاده روی اربعین حیرت می کند

امام جمعه موقت مهدیشهر حضور میلیونی مردم در پیاده روی اربعین را به برکت خون شهدا دانست و گفت: دشمن از حضور عاشقان ابا عبدالله الحسین(ع) در پیاده روی اربعین که هر سال بیشتر می شوند، حیرت می کند.

به گزارش خبرنگار نیزوا، حجت الاسلام علی سقائیان در خطبه های نماز جمعه ( 96/7/28) مهدیشهر، با اشاره به نزدیکی ایام اربعین حسینی، اظهار کرد: برای هیچ یک از ائمه اربعین نداریم و اربعین فقط مختص ابا عبدالله الحسین(ع) است که تاکید زیادی نیز به آن شده است.

وی تصریح کرد: حتی برای اربعین ابا عبدالله الحسین(ع) زیارت نامه اربعین وارد شده که خواندن این زیارتنامه جزء ایمان است و از 5 موردی می باشد که به عنوان نشانه مومن بیان شده است.

امام جمعه موقت مهدیشهر افزود: چند سالی است که به برکت خون شهدا و اراده مردم بیش از 20 میلیون زائر در مراسم پیاده روی اربعین حسینی شرکت می کنند و روز به روز مردم بیشتر شیفته ابا عبدالله الحسین(ع) می شوند و حتی سر هم می دهند که دشمن از این حرکت مردمی حیرت می کند.

سقائیان در ادامه به کمک های مردم مهدیشهر به موکب امام زمان(عج) در کربلا که در ایام اربعین برپا می شود، اشاره کرد و گفت: مردم مهدیشهر با این کمک هایشان نشان دادند که چقدر به امام زمان(عج) و امام حسین(ع) ارادت دارند و امیدوارم همه مردم مهدیشهر هر چند هم کم باشد، همچنان به موکب اربعین کمک کنند.

وی همچنین با اشاره به 4 آبان سالروز افشاگری امام خمینی(ره) علیه پذیرش کاپیتولاسیون، اظهار کرد: همان گونه که امام راحل فرمودند کاپیتولاسیون عظیم ترین جنایت آمریکا است.

امام جمعه موقت مهدیشهر اضافه کرد: امام راحل بزرگترین دشمن اسلام را آمریکا معرفی می کند که تمام گرفتاری های مسلمانان از آمریکا است و امروز نیز می بینیم که در کشورهای منطقه چه جنایت هایی انجام می دهند.

سقائیان در بخش دیگری از خطبه ها، بیان کرد: مسئولین دنبال حل مشکلات جامعه و اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، باشند تا  این برجام و مشکلاتی که دشمنان برای ما ایجاد می کنند همیشه ذهن ما را درگیر نکند تا با یک حرف زدن دشمن مدت ها دنبال آن بدویم اما از آن طرف اصل اقتصاد و دین خود را فراموش کنیم.

وی همچنین خواستار برخورد قاطعانه همیشگی با دشمن شد و افزود: در خصو اظهارات ترامپ، رئیس جمهور ما برخورد و واکنش قاطعانه ای داشتند که از وی تشکر می کنیم و می خواهیم همیشه با دشمن اینگونه برخورد کند.

امام جمعه موقت مهدیشهر با گرامیداشتن اول آبان سالگرد شهادت مصطفی خمینی فرزند بزرگوار امام راحل که توسط حزب بعثی به شهادت رسید، گفت: امام در خصوص فرزندش فرمودند ایشان نسبت به سنشان مقام والایی داشتند و عالم، سیاستمداری آگاه، دارای تهذیب نفس، اخلاق حسنه و بسیار روشنفکر بودند که شهادت او الطاف الهی بود.

سقائیان سالگرد وفات آیت الله مهدوی کنی را نیز گرامی داشت و گفت: هر کجا در این انقلاب کم و کسری داشتیم، ایشان آچار فرانسه این انقلاب بود و از حیث علمی و اجتماعی زحمات زیادی برای این انقلاب کشیدند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)