بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدیشهر: بسیج کارنامه بسیار موفقی دارد/ سردار سلیمانی اسطوره نظام باقی ماند

امام جمعه مهدیشهر گفت: کارنامه فعالیت بسیج در طول مدت تشکیل آن تاکنون، بسیار موفق و اعجاز انگیز بوده است.

حضرت  حجت الاسلام  والمسلمین محمد بارانی در خطبه های مورخ 3 آذر 96 نماز جمعه مهدیشهر با تبریک هفته بسیج، اظهار کرد: امام خمینی در 5 آذر سال 1358 بسیج بزرگ مستضعفین را تشکیل دادند تا انقلاب در آینده از تهدیدهایی که در پیش داشت مصون بماند.

وی کارنامه فعالیت بسیج را در طول مدت تشکیل آن تاکنون بسیار باموفق و اعجاز انگیز دانست و افزود : امام خمینی نیز 10 سال بعد از تشکیل بسیج و در سال 68 به این موفقیت بسیج اشاره داشته اند.

خطیب جمعه مهدیشهر فعالیت های بسیج را در طول 4 دهه فعالیت و خدمت در 4 محور مهم عنوان کرد و ادامه داد: در دوران دفاع مقدس و دفاع از کیان جمهوری اسلامی ایران، بسیج نقش اساسی و موثری ایفا کرد.

بارانی، فعالیت در عرصه فرهنگی و بصیرت افزایی، تشکیل حلقه های صالحین و فعالیت های تربیتی، فعالیت های سازندگی و محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی و همچنین فعالیت مسجد محوری را از دیگر خدمات بسیج در طول مدت  فعالیتش برشمرد.

وی همچنین به پایان فتنه داعش بعد از 6 سال اشاره کرد و گفت:  آن روزی که داعش تشکیل شد با هدف حاکمیت از آفریقا تا خراسان به وجود آمد و همه تحلیلگران می گفتند 30 سال طول می کشد تا عمر داعش پایان یابد اما امروز می بینیم که عمر داعش به زودی پایان یافت.

امام جمعه مهدیشهر اضافه کرد: نقش اصلی و محوری در پایان دادن عمر داعش را امام خامنه ای ایفا کردند و نقش دوم را نیز سردار سلیمانی که اسطوره نظام ما است و بسیجیان ایفا کردند که رفتند و با داعش جنگیدند.

بارانی نقش مرجعیت شیعه حضرت آیت الله سیستانی را نیز بسیار بی بدیل و موثر عنوان کرد که با فتوایی که داد 118 هزار نیرو وارد حشد الشعبی عراق شدند.

وی  به تفکر انقلابی در نابودی فتنه داعش اشاره کرد و افزود: اگر این تفکر انقلابی وارد عرصه مدیریت نظام و عرصه خدمت شود، اتفاق بسیار بزرگی در مبارزه با بیکاری و رفع گرفتاری مردم در کشور خواهد افتاد.

خطیب جمعه  شهرستان مهدیشهر با بیان اینکه فتنه داعش از نظر سرزمینی رفع شد ولی از نظر تفکر همچنان باقی است، اظهار کرد: 12 هزار حوزه علمیه در پاکستان کارخانه داعش سازی دارند که باید بصیرتمان را بیشتر کنیم و اینها را بشناسیم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)