بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدیشهر : حیات سیاسی غرب در اختلاف افکنی بین مسلمانان است

حضرت حجت الاسلام والمسلمین  محمد بارانی در خطبه های مورخ 10 آذر 96 نماز جمعه مهدیشهر، با تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت، اظهار کرد: بزرگترین ارمغان پیامبر رحمت ایجاد وحدت بین مسلمانان بود. 

وی افزود: مهمترین عامل پیشرفت و تمدن سازی عظیم پیامبر(ص) این بود که بین مسلمانان برادری را ایجاد کرد و تمدن عظیم اسلامی را برپایه وحدت بنیان نهاد.

امام جمعه مهدیشهر ادامه داد: بر همین اساس است که جبهه کفر و شرک همواره با وحدت مسلمین سر جنگ داشته و تمام توطئه های دشمنان این است که مسلمانان وحدت نداشته باشند.

بارانی، ایجاد گروههای داعش و فرقه سازی های مختلف چون بهاییت را از جمله توطئه های اختلاف افکنانه دشمن دانست.

وی گفت: در این اختلاف افکنی بین شیعه و سنی که دشمنان توطئه می کنند، شیعه انگلیسی علیه اهل سنت در شبکه های ماهواره ای تبلیغ می کنند و اهل سنت افراطی نیز شیعیان را مرتد و کافر می دانند که هر دو این گروه افراطی دو لبه قیچی هستند که اسلام را برش می زنند.

امام جمعه مهدیشهر اضافه کرد: مهمترین آسیب و خطر این اختلاف افکنی این است که حاشیه امنی را برای اسرائیل غاصب ایجاد می کنند و منافع آمریکا نیز تامین می شود.

بارانی با تاکید بر اینکه حیات سیاسی و آب و نان غرب بستگی به اختلاف افکنی بین مسلمانان دارد، افزود: دشمن با این اختلاف افکنی می خواهد حرکت بیداری اسلامی در منطقه را کند نماید و با جنگ افروزی بازار تسلیحاتی خودشان را نیز رونق دهند.

وی بیان کرد: شیعه و سنی تنها با وحدت است که می توانند آمریکا را به عنوان دشمن قسم خورده مسلمانان شکست دهند و عقب برانند.

امام جمعه مهدیشهر با بیان اینکه حرکات خوبی در نظام جمهوری اسلامی ایران در خصوص وحدت بین شیعه و سنی ایجاد شده است، اظهار کرد: همانگونه که امام خامنه ای فرمودند محبت اهل بیت (ع) مختص یک گروه خاصی نیست بلکه همه مسلمانان به اهل بیت محبت دارند و این محبت اهل بیت عامل وحدت بین مسلمانان است.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)