بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه درجزین: اهل تسنن به اهل بیت(ع) محبت دارند/ دشمن با تفرقه میان اهل تسنن و تشیع قصد براندازی اسلام را دارد

امام جمعه درجزین گفت: شیعه وسنی در اصول توحید، نبوت، معاد و محبت به اهل بیت(ع) مشترک هستند و با وحدت کلمه با دشمنان اسلام که قصد براندازی اصل اسلام را دارند مقابله می کنند.

حجت الاسلام محمد رضا رحیمی زاده امام جمعه درجزین در گفتگو با خبرنگار نیزوا، با تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبرعظیم اسلام(ص)، اظهار کرد: هفته وحدت به فرمان امام خمینی(ره) مطرح شد تا بین برادران اهل سنت واهل تشیع وحدت و همدلی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه دشمن تلاش می کرد بین فرق اسلامی اختلاف ایجاد کند و از آب گل آلود ماهی بگیرد، افزود: امام خمینی(ره) با مطرح کردن وحدت بین شیعه و سنی بهانه را از دست دشمن گرفت.

امام جمعه درجزین ادامه داد: درطول سالیان سال، انگلیس روباه مکار در فکر پیاده کردن برنامه تفرقه انداز و حکومت کن بود اما امام راحل با پیام وحدت بین مسلمانان این مکر انگلیس را خنثی کرد.

رحیمی زاده از جمله عوامل وحدت را نماز دانست و تصریح کرد: به دستور امام راحل حجاج ایرانی در نماز به برادران اهل سنت درمکه و مدینه اقتدا می کردند تا وحدت عملی را ثابت کنند که لازم است ملت ها همه گوش بفرمان منادی وحدت باشند.

وی با بیان اینکه  ملت ایران با وحدت خود دربرابر استکبار ایستاد، اضافه کرد: وحدت رمز پیروزی است و وقتی مسئولان باهمدیگر و با مردم وحدت داشته باشند، کشور ما ازهمه خطرات مصون می ماند و انقلاب بیمه می شود.

امام جمعه درجزین، با اشاره به اینکه شیعه و سنی دو مذهب جدا ولی همه مسلمان در اصول دین و اسلام باهم مشترک هستند، گفت: شیعه وسنی در اصول توحید، نبوت، معاد و محبت به اهل بیت(ع) مشترک هستند و تنها دراصل امامت نظرات متفاوتی دارند.

رحیمی زاده با تاکید بر اینکه پیامبر اکرم(ص) هم درصدد وحدت امت اسلام بودند، خاطر نشان کرد: ما اهل تشیع معتقد به عصمت امامان معصوم هستیم وحضرت علی(ع) را خلیفه بلافصل پیامبر(ص) می دانیم ولی در بقیه اصول اسلام با اهل تسنن مشترک هستیم و اختلافی نداریم.

وی تاکید کرد: شیعه و سنی با وحدت  کلمه، اصل اسلام  و قرآن را ترویج و با دشمنان اسلام که قصد براندازی اصل اسلام را دارند مقابله می کنیم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)