1111


تاریخ : 16 دی 1396
کد خبر: 8338


امام جمعه مهدیشهر: فتنه اخیر از 4 سال پیش در عربستان سعودی طراحی شده بود/ دشمن آرزوی براندازی نظام را به گور خواهد برد

 

امام جمعه مهدیشهر با اشاره به ایجاد فتنه اخیر در کشور، گفت: از 4 سال قبل طراحی این فتنه در عربستان سعودی کلید خورده بود و آمریکا و اسرائیل و انگلیس با همکاری آل سعود این طرح را در منطقه شکل داده بودند.

به گزارش خبرنگار نیزوا، حجت الاسلام محمد بارانی در خطبه های امروز نماز جمعه مهدیشهر، در خصوص حوادث و فتنه ای که دشمنان هفته اخیر ایجاد کردند، اظهار کرد:  اصل بیان مشکلات و مطالبات از طریق قانون، حق مردم است و نباید این حق نادیده گرفته شود.

وی تصریح کرد: اما دشمنان از این فرصت و موجی نارضایتی که از گرانی و مشکلات اقتصادی، ایجاد شده بود سوء استفاده کردند و امنیت کشور را به مخاطره انداختند.

امام جمعه مهدیشهر ادامه داد: از همان ابتدا فتنه گران اعتراضات را به سمت خشونت بردند و سلطنت طلبان و ملی گرایان و همه آنهایی که دنبال فرصت بودند، وارد صحنه شدند و در فضای مجازی نیز مدام تبلیغ می کردند و شعارهای هنجارشکنانه و تخریب اموال عمومی را آموزش می دادند.

بارانی اضافه کرد: هیچ مسلمانی این اهانت و حرکات وقیحانه آتش زدن نخل امام حسین(ع) در یزد، مبر امام حسین و قرآن در مازندران، مسجد و حسینیه در تهران و آتش زدن پرچم جمهوری اسلامی ایران که نماد عزت ما است و نام الله در آن نقش بسته است را تایید نمی کند.

وی بیان کرد: از 4 سال قبل طراحی این فتنه در عربستان سعودی کلید خورده بود و آمریکا و اسرائیل و انگلیس با همکاری آل سعود این طرح را در منطقه شکل داده بودند.

خطیب جمعه مهدیشهر گفت: طبق گفته دادستان کل کشور، اتاق عملیات این فتنه در عراق و افغانستان بود و اینها آماده بودند به محض اینکه در ایران با نا امنی اتفاقی افتاد، داعش را وارد کشور ایران کنند و داعش بر این موج سوار شود و آنگاه معلوم نبود چه بر سرمان می آمد.

وی خاطر نشان کرد: براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران برای ترامپ و استکبار جهانی ارزویی است که آن را به گور خواهند برد.

بارانی با تاکید بر اینکه دشمن مرتب در حال مکر و حیله است، افزود: دشمن را نباید هیچگاه کوچک بشماریم، چرا که  اگر جامعه ای خود را به خواب زد و غافل شد بدانیم دشمنان بیدارند و ضربه می زنند.

وی وحدت و انسجام ملی را مهمترین راهکار نا امید کردن دشمنان در این شرایط دانست و اظهار کرد: جناح ها و جریان های سیاسی همه متحد به منافع مردم و امنیت کشور فکر کنند و این موضوعات را به منازعات سیاسی بدل نکنند.

امام جمعه مهدیشهر جدا کردن صف آشوبگران از مردمی که به مسائل اقتصادی و گرانی معترض بودند، تلاش وافر دولت و مجلس در رفع مشکلات مردم و پیگیری مطالبات آنان به ویژه گرانی هایی که مردم را نگران کرده  را خواستار شدند.

بارانی با تاکید بر اینکه فصل الخطاب جریانات کشور امام خامنه ای است، تصریح کرد: امام خامنه ای در خصوص اتفاقات اخیر فرمودند حرف های زیادی برای گفتن دارم که همه باید به فرمایشات ایشان گوش دهیم.

وی همچنین از نیروی انتظامی که در جریان این فتنه هم با مدارا کردن با مردم و هم با کمترین هزینه به موقع وارد عمل شد، قدردانی کرد و افزود: مردم نیز با حضور خود در صحنه و راهپیمایی محکومیت فتنه گران، خار و خاشاک فتنه را برچیدند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آدرس :مهدیشهر ، میدان شهدا ، نبش خیابان اندیشه ، دفتر امام جمعه                   تلفن : ۳۳۶۲۲۰۵۲                  نمابر : ۳۳۶۲۴۰۵۲

پست الکترونيکي : info@mahdishahr-adineh.ir                  سامانه پيام کوتاه : 30009900092052


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر امام جمعه مهدیشهر بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.