بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدیشهر : راه استمرار انقلاب اطاعت از رهبری است

امام جمعه مهدیشهر گفت: راه استمرار انقلاب این است که حول محور ولایت انسجام خود را حفظ کنیم و گوش به فرمان امام خامنه ای بسپاریم.

حضرت حجت الاسلام  والمسلمین محمد بارانی در خطبه های نماز جمعه  ( 13 بهمن 96 ) مهدیشهر با تبریک فرا رسیدن دهه فجر و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامیایران، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران، عناصری داشت که دیگر انقلاب ها نداشتند و به همین دلیل از سایر انقلاب ها مجزا بود.

وی با بیان اینکه در دنیا سه انقلاب مهم اتفاق افتاده است که هر انقلاب نماد یک چیزی بود، افزود: اولین این انقلاب ها، انقلاب فرانسه بود که نماد آزادی  را دربر داشت که مردم برای آزادی انقلاب کردند و به ثمر هم رسید.

امام جمعه مهدیشهر تصریح کرد: انقلاب الجزایر، انقلاب دیگری بود که مردم برای استقلال قیام کردند و انقلابشان پیروز شد و دیگری هم انقلاب روسیه بود که مردم برای عدالت انقلاب کردند و به نتیجه رسیدند.

بارانی با بیان اینکه هر سه این انقلاب ها در سه کشور بزرگ اتفاق افتاد اما بعد از مدتی همه این انقلاب ها با شکست مواجه شد، اضافه کرد:علت اصلی شکست این انقلاب ها عقلانیت منهای دین بود، بنابراین شکست خوردند.

وی خاطر نشان کرد: اما انقلاب اسلامی ایران برخلاف تمام انقلاب های دیگر نه تنها با شکست مواجه نشد بلکه روز به روز قدرتمند تر نیز شد.

خطیب جمعه مهدیشهر سه عامل دین و اسلام، ولایت و رهبری و عنصر مردم را موجب پیروزی انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: عامل دین خود قدرتی است که چند عنصر در درون خود دارد و مردم با تکیه بر این عناصر انقلاب را رقم زدند.

بارانی، وحدت و انسجام بخشی، روحیه جهاد و شهادت طلبی، حمایت از مستضعفان و باور به نصرت الهی را از جمله عناصر قدرتمند دین برشمرد که جوششی در مردم ایجاد کرد و در مقابل رژیم شاهنشاهی ایستادند و انقلاب کردند.

وی به عامل رهبری و ولایت نیز اشاره کرد و افزود: امام خمینی(ره) با بصیرت و دینداری و مردمی بودن خود، توانست تحول عظیمی را در کشور به وجود آورد و انقلاب را به پیروزی برساند.

امام جمعه مهدیشهر ادامه داد: بعد از امام راحل نیز، نائب بر حقش امام خامنه ای، با عظمت و عزت توانست این انقلاب رااستمرار ببخشد و حفظ کند.

بارانی تصریح کرد: عواملی که باعث شد انقلاب اسلامی ایران به پیروزی برسد، همان عوامل موجب استمرار حرکت این پیروزی می باشد.

وی اضافه کرد: امروز هر سه عامل استمرار انقلاب یعنی دین، رهبری و مردم مورد تهدید می باشند و دشمن با جنگ نرم این عناصر را مورد هجمه قرار داده است که باید مراقب باشیم.

امام جمعه مهدیشهر گفت: راه استمرار انقلاب این است که حول محور ولایت انسجام خود را حفظ کنیم و گوش به فرمان امام خامنه ای بسپاریم و همچنین ایمان و معنویت خود را در مساجد تقویت کنیم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)