بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدیشهردر خطبه های نماز جمعه: رشد علمی ایران پس از انقلاب 11 برابر جهان بوده است

امام جمعه مهدیشهر گفت: طبق اظهارات تحلیلگران جهان، رشد علمی ایران 11 برابر جهان بوده است که این سرعت پیشرفت ما را در طول 39 سال انقلاب نشان می دهد.

حضرت حجت الاسلام  والمسلمین محمد بارانی در خطبه های نماز جمعه  مورخ 20 بهمن 96 مهدیشهر با تبریک دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: 39 سال از انقلاب گذشته و راه طولانی ای را پیموده ایم اما راه طولانی تری را در پیش داریم.

وی تصریح کرد: ایجاد فضای معنوی در ایران و حتی در جهان از جمله مهمترین برکات انقلاب اسلامی است که این را نه ما روحانیون بلکه یکی از تحلیلگران آمریکایی نیز اذعان کرده است که “روح انقلاب اسلامی معنویت گرایی بود”.

امام جمعه مهدیشهر، مردم سالاری دینی را دومین برکات انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود: در گذشته مردم در سرنوشت خود هیچ دخالتی نداشتند اما امروزه در ده ها انتخاباتی که در نظام برگزار شده است، مردم تعیین می کنند که چه کسی روی کار مسئولیت بیاید.

بارانی بیان کرد: یکی از دستاوردهای  خیره کننده انقلاب اسلامی در حوزه علمی می باشد که با همه تهدیدها و تحریم هایی که دشمن علیه ایران داشته است، امروز انقلاب اسلامی توانسته در زمینه سلول های بنیادی، هسته ای، هوا و فضا و سایر علوم رشد چشم گیری داشته باشد.

وی تاکید کرد: بنابر اظهارات تحلیلگران جهان، رشد علمی ایران 11 برابر جهان بوده است که این سرعت پیشرفت ما را در طول این 39 سال انقلاب  نشان می دهد.

خطیب جمعه مهدیشهر با بیان اینکه امنیت پایدار منطقه به واسطه ایران اسلامی است، گفت: کشورهای اطراف ایران دچار تنش هستند که آمریکایی ها می خواستند با ایجاد آشوب و تنش، مقاومت را در منطقه درهم بشکنند اما به واسطه پیشرفت های نظامی ایران اسلامی نتوانستند.

بارانی، خدمت رسانی به مردم و محرومین را دستاورد دیگر انقلاب اسلامی برشمرد و تصریح کرد: ما نارسایی های زیادی داریم اما خدمات بسیار بزرگ و ارزنده ای نیز در کشور انجام شده است.

وی اضافه کرد: با همه این خدمات ارزنده در انقلاب، راه دشواری در پیش داریم که توجه به حل مشکلات اقتصادی مهمترین آن است چرا که مسئله اقتصاد به دلیل اینکه ارتباط مستقیم با سفره مردم دارد، اگر دچار چالش شود دیگر مردم یادشان می رود که چه پیشرفت ها و دستاوردهای بزرگی به دست آوردیم.

امام جمعه مهدیشهر اظهار کرد: آنچه که از اقتصاد مهمتر است؛ عدالت اقتصادی می باشد که مبارزه با فساد و تبعیض باید سرلوحه و اولویت مسئولین قرار گیرد.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)