بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدیشهر: پشت پرده آشوب های خیابان پاسداران صهیونیست ها بودند/ جانیان آشوبگر در ملا عام اعدام شوند

امام جمعه مهدیشهر گفت: پشت پرده آشوب خیابان پاسداران تهران، صهیونیست ها بودند که به هر بهانه ای می خواهند امنیت کشور را برهم بزنند.

به گزارش خبرنگار نیزوا، حجت الاسلام محمد بارانی در خطبه های امروز نماز جمعه مهدیشهر، اظهار کرد: در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) عده ای در خیابان پاسداران تهران دست به آشوب زدند و تعدادی از افراد نیروهای انتظامی و بسیجی را به شهادت رساندند.

وی با بیان اینکه در این آشوب نیروی انتظامی بسیار با آشوبگران مدارا کرد، افزود: اگر این آشوب در هر کشوری اتفاق می افتاد دست کم 300 نفر کشته می داد.

جانیان آشوبگر در ملا عام اعدام شوند

خطیب جمعه مهدیشهر اضافه کرد: آشوبگران از مدارای نیروی انتظامی، سوء استفاده کردند و با اتوبوس و خودرویی دیگر چند نفر از مامورین نیروی انتظامی و 2 نفر از بسیجیان را زیر گرفتند و به شهادت رساندند.

بارانی تاکید کرد: درخواست ما از قوه قضائیه این است با این جانیان آشوبگر به شدت برخورد کنند و آنها در ملا عام اعدام شوند.

وی سرنخ و پشت پرده این آشوب ها را صهیونیست ها دانست و تصریح کرد: صهیونیست ها به بهانه های مختلف می خواهند امنیت کشور را برهم بزنند.

در مسیر عدالت عقب ماندیم

امام جمعه مهدیشهر در بخش دیگری از خطبه های امروز به بیانات اخیر امام خامنه ای اشاره کرد و گفت: مردم از وضعیت اداره کشور و مشکلات اقتصادی و معیشتی خود انتقاد دارند اما این انتقادها باعث نمی شود که از اصل نظام رویگردان شوند و همچنان پای این انقلاب ایستاده اند.

بارانی با بیان اینکه دهه چهارم انقلاب به دهه پیشرفت و عدالت نامگذاری شده، اظهار کرد: در مسیر پیشرفت بسیار موفق بودیم اما در عدالت عقب ماندیم. انقلاب ما به خاطر استقرار عدالت بود ولی در این مسیر کم گذاشتیم.

بازگشت به روحیه اشرافی گری به انقلاب آسیب می زند

وی بیان کرد: امام خامنه ای به دو آسیب انقلاب اسلامی اشاره داشتند که اولین آسیب بازگشت به روحیه اشرافی گری و دومین آسیب نیز اعتماد به خارج به جای اعتماد به داخل می باشد.

خطیب جمعه مهدیشهر افزود: بازگشت به روحیه اشرافی گری آسیب بزرگی است که انقلاب اسلامی ایران را تهدید می کند چون اگر اشرافی گری در مسئولین رایج شود، کم کم فرهنگ می شود و در بین عموم مردم نیز رواج پیدا می کند و وقتی چنین شد به جای اعتماد به داخل، اعتماد به خارج به وجود می آید.

بارانی رواج اشرافی گری را ابتدا از زمان دولت سازندگی دانست و ادامه داد: مسئولان باید بسیار مراقب باشند که به سمت اشرافی گری نروند و به ساده زیستی برگردند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)