بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدیشهر: مهمترین رسالت زن، مادر بودن است

امام جمعه مهدیشهر گفت: مهمترین رسالت زن مادر بودن او است. مادر باید انسان تربیت کند و شخصیت های بزرگی را تحویل جامعه دهد.

حضرت حجت الاسلام  والمسلمین محمد بارانی در خطبه های امروز  ( 18 اسفند 96 ) نماز جمعه مهدیشهر با تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: روز زن و مادر را به همه زنان و مادران تبریک عرض می کنم و امیدوارم که زنان جامعه ما خودشان را به معارف اسلامی آراسته کنند.

وی به دیدار امام خامنه ای با مداحان کشور و بیانات ایشان در خصوص مقام زن در نظام اسلامی اشاره کرد و افزود: امام خامنه ای 5 شاخص و ویژگی زن را ایمان و عفاف و حجاب، تربیت انسان، مدیریت خانواده، مایه آرامش زندگی و رشد علمی و معنوی خانواده بیان کردند.

امام جمعه مهدیشهر با بیان اینکه ایمان و عفاف و حجاب مهمترین ویژگی زن مسلمان است، تصریح کرد: که همه زنان مهدیشهری باید میراث گرانبهای حجاب پیشینیانشان را که زبانزد عام و خاص بوده است را حفظ و به فرزندانشان منتقل کنند.

بارانی با اشاره به نقش تربیتی زن، بیان کرد: مهمترین رسالت زن مادر بودن او است ولی امروز این نقش دارد کمرنگ می شود، نقش تربیتی را باید خود مادر ایفا کند نه مهد کودک ها، چرا که او باید انسان تربیت کند و شخصیت های بزرگی را تحویل جامعه دهد.

وی با گرامیداشتن 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهدا، گفت: شهدا را در 4 نسل انقلاب می توان دید که از نسل اول انقلاب تا نسل چهارم انقلاب، روحیه ایثار و شهادت طلبی عمیقی وجود دارد.

خطیب جمعه مهدیشهر همچنین به بیانات دیدار امام خامنه ای در دیدار با وزیر اوقاف سوریه در خصوص شمارش معکوس در نابودی اسرائیل اشاره کرد و افزود: این اشاره و تحلیل رهبری یک مبنای فکری و عقلی دارد.

بارانی اضافه کرد: لو رفتن فسادهای مقامات رژیم صهیونیستی و محاکمه آنان، تبعیض قومی و طبقاتی، چالش مذهبی، مهارجت معکوس عده زیادی از یهودیان از اسرائیل، زمینه فروپاشی اسرائیل را نشان می دهد.

وی همچنین با گرامیداشتن هفته منابع طبیعی، اظهار کرد: حیف است برای تفریح به جنگل برویم و آتشی را بیافروزیم و بعد آتش رها شود و درختان بسوزند.

امام جمعه مهدیشهر ادامه داد: هیچ انسان با وجدانی یک انسان دیگر را هرگز نمی سوزاند درخت هم مانند انسان است و ما هم نسبت به طبیعت و مراتع مسئول هستیم.

بارانی به هفته احسان و نیکوکاری نیز اشاره کرد و گفت: کمیته امداد شهرستان مهدیشهر در کل استان می درخشد و کمک های خوبی را به محرومین و ایتام داشته است.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)