بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدی‌شهر: ایران انحرافی در مسائل هسته‌ای ندارد/ امروز باید در چارچوب سیاست‌های نظام به فعالیت‌های هسته‌ای سرعت دهیم

امام جمعه مهدی‌شهر با تأکید بر اینکه ایران انحرافی در مسائل هسته‌ای ندارد، گفت: امروز باید در چارچوب سیاست‌های نظام به فعالیت‌های هسته‌ای سرعت دهیم؛ چراکه آینده کشورها به فناوری هسته‌ای گره خورده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد بارانی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: برخورداری از فناوری هسته‌ای از حقوق مسلم ماست که باید با به‌کارگیری این فناوری، به افق‌های پیشرفت و توسعه دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه محققان و دانشمندان ما باید بتوانند از برکات علم استفاده کنند، تصریح کرد: آینده همه کشورها به‌ویژه نظام جمهوری اسلامی به فناوری هسته‌ای گره خورده است.

امام جمعه مهدی‌شهر با بیان اینکه پیشرفت‌های خوبی در بخش‌های پزشکی و غیرپزشکی در انتظار استفاده از علوم هسته‌ای است، تصریح کرد: ضرورت این موضوع را مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته و امروز به‌طور ویژه مورد تأکید قرار داده‌اند.

بارانی با تأکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی در حوزه فناوری هسته‌ای روی ریل صلح‌آمیز آن حرکت می‌کند، اضافه کرد: برخلاف آمریکا و رژیم صهیونیستی که سلاح هسته‌ای می‌سازند و زرادخانه‌های آن‌ها سرشار از کلاهک هسته‌ای است، نظام جمهوری اسلامی دنبال ساخت بمب اتم نیست.

وی تصریح کرد: ما مدافع صلح جهانی هستیم و دنیا هم در حال فهمیدن این مهم است و امیدواریم دنیا تنفر خود را از آمریکای بدعهد و تهدید جهان فریاد بزند.

امام جمعه مهدی‌شهر با بیان اینکه ایران به‌طور مستمر به آژانس انرژی اتمی اجازه بازدید داده است، اضافه کرد: همه مراکز هسته‌ای ما را شبانه‌روز مورد بازدید و نظارت خود قرار دادند و همه اذعان داشتند که ایران انحرافی در مسائل هسته‌ای ندارد.

بارانی با تأکید بر اینکه روند دستیابی به فناوری هسته‌ای صلح‌آمیز را باید با جدیت بیشتر طبق تأکیدات مقام معظم رهبری ادامه دهیم، اظهار کرد: باید فعالیت‌های هسته‌ای را در چارچوب سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی بهتر از گذشته و با جدیت دنبال کنیم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)