بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدیشهر : جمعه بازار مهدیشهر در روزهای دیگر برپا شود

امام جمعه موقت مهدیشهر؛ تغییر روز برگزاری “جمعه بازار” مهدیشهر به روزهایی غیر از روز جمعه را پیشنهاد کرد.

حجت الاسلام علی سقائیان امام جمعه موقت مهدیشهر در خطبه های نماز جمعه  ( اول تیر 97 ) با گرامیداشتن یکم تیرماه روز اصناف، گفت: اصناف مهدیشهر افرادی خوب و متدین و اهل رزق و روزی حلال می باشند.

وی با اشاره به برگزاری “جمعه بازار” در ورودی شهر مهدیشهر اظهار کرد: پیشنهاد می کنم “بازار روز” در این شهر در روزی غیر از روز جمعه برپا شود تا در روز جمعه بازار گردی انجام نشود و مردم و اصناف در این روز بیشتر به شرکت در نماز جمعه و امورات شخصی و خانواده بپردازند.

امام جمعه موقت مهدیشهر با تاکید بر اینکه اگر در روز جمعه مادیات دنیا ترک شود خداوند به بنده اش خیر و برکت می دهد، افزود: به گونه ای نشود که ما به خاطر مادیات و مال دنیا به نماز جمعه اهمیتی ندهیم.

سقائیان همچنین هفته قوه قضائیه را نیز گرامی داشت و بیان کرد: قضات وقتی حکم الهی دهند مردم نیز پشت سرشان هستند و از حکمشان حمایت می کنند تا حق به حقدار برسد.

وی به هشتم شوال سالروز تخریب بقیع توسط وهابیون نیز اشاره کرد و ادامه داد: صهیونیست ها برای اینکه به اهداف خود برسند بهاییت را در ایران، وهابیت را در عربستان و لائیک را در ترکیه تشکیل دادند که در عربستان موفق شدند وهابیت را جا بیندازند.

امام جمعه موقت مهدیشهر در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه با تاکید بر صرفه جویی در مصرف آب، اظهار کرد: امسال بارندگی ها کم بوده و آب نیز کم می باشد بنابراین لزوم صرفه جویی در مصرف آب دو چندان است، البته صرفه جویی به این معنا نیست که آب مصرف نکنیم بلکه به این معناست که در مصرف آب مدیریت کنیم و اسراف نکنیم.

سقائیان در ادامه خطبه های خود به دیدار هفته گذشته نمایندگان مجلس با امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در این دیدار امام خامنه ای نکات بسیار مهمی را متذکر شدند که مهمترین بیانات حضرت این بود که مجلسی ها کسانی هستند که همه فضائل ملت در آنها هست، این بیانات چنین می رساند که مجلسی ها بدانند وظایف مهمی بر عهده دارند که باید به آن بپردازند.

وی تصریح کرد: مجلسی ها این بیانات امام خامنه ای را مورد توجه قرار دهند که نباید نماد تردید، یاس و عدم توجه به مسائل کشور باشند و باید نگاهشان به توانایی ها و ظرفیت های داخلی باشد.

امام جمعه موقت مهدیشهر مجلسی ها را در بیانات امام خامنه ای عصاره فضایل ملت دانست که باید بدانند چکار می کنند و دشمن حواسشان را پرت نکند و قانونی که خلاف مصلحت کشور است را تصویب نکنند بلکه خودشان برای مسائل راه حل پیداکنند و خودشان قانون بگذارند و تصویب کنند نه اینکه قانون کنوانسیون های خارجی را تصویب کنند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)