بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدیشهر : با اعدام اخلال گران اقتصادی، امید را به جامعه برگردانید

امام جمعه مهدیشهر از دستگاه قضایی خواست تا با محکومیت و اعدام اخلال گران اقتصادی کشور، امید را به جامعه برگردانند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد بارانی امام جمعه مهدیشهر در خطبه های نماز جمعه 8 تیر ماه با تسلیت سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) گفت : هر کسی آن حضرت را در ری زیارت کند گویا امام حسین (ع) را در کربلا زیارت کرده است.

وی به گرانی های اخیر و نوسانات بازار ارز که تعادل بازار را برهم زده است اشاره کرد و افزود: اصناف به خاطر این گرانی ها و عدم تعادل بازار مطالباتی دارند و مطالباتشان هم به حق است که مسیولین باید به این مطالبات توجه کنند اما باید بدانیم عده ای از این مطالبات به حق مردم دارند سوء استفاده می کنند.

امام جمعه مهدیشهر با بیان اینکه همه مشکلات اقتصادی به خاطر تحریم ها نیست و برخی مشکلات به خاطر سوء مدیریت ها در کشور است، ادامه داد: همانگونه که امام خامنه ای فرمودند دشمن با جنگ اقتصادی می خواهد بر ما غلبه کند اما راه حل آن این است که همه دولتمردان و رسانه ملی به به تشریح این جنگ اقتصادی بپردازند چرا که وقتی جنگی شروع می شود مگر می شود سکوت کرد؟!

بارانی اظهار کرد: همانگونه که همه ایرانیان در جام جهانی به حمایت از تیم ملی فوتبال کشورمان پرداختند و همه یک تیم 80 میلیون نفری شدند، این یک درسی است که در مسائل اقتصادی نیز باید همه 80 میلیون ایرانی یک تیم شوند و با اتحاد و همدلی به مقابله با جنگ اقتصادی آمریکا بپردازند.

وی تصریح کرد: دشمن در قالب سیاه نمایی و نا امید کردن مردم نسبت به آینده و نا کارآمدی نظام دارد کار می کند که متاسفانه مقداری هم در نا امید کردن مردم نسبت به آینده نظام توفیق داشته است که باید در این زمینه تلاش کنیم و مردم را به آینده امیدوار نماییم که مبارزه قاطع با سوداگران و اخلال گران بازار ارز یکی از راههای امیدوار کردن مردم می باشد.

خطیب جمعه مهدیشهر اضافه کرد: این جمله آیت الله لاریجانی رئیس قوه قضاییه که فرمودند “اخلال گران نظام اقتصادی مفسد فی الارض هستند و باید اعدام شوند” بسیار امیدوار کننده بود و ما می خواهیم این اقدام سریعتر انجام و اخلال گران اقتصادی که ترامپ های کوچک در داخل کشور و خائنان اقتصادی هستند، در دادگاه محاکمه و اعدام شوند.

بارانی با تاکید بر برخورد قاطعانه با اخلال گران و زالو صفتان حوزه اقتصادی در کشور، گفت: در چین سالانه 80 هزار نفر اخلال گر اقتصادی اعدام می شوند اما در کشور ما کو اعدامی که انجام شود؟! هر کسی اخلالی در اقتصاد انجام داد زندانی و بعد از مدتی آزاد می شود.

وی همچنین به سوء مدیریت در حوزه اقتصادی کشور نیز اشاره کرد و افزود: قوای محترم سه گانه باید ترمیم و تغییراتی در کابینه و تیم خود انجام دهند، اگر وزیری نمی تواند بازار مسکن را خوب مدیریت کند، اگر مدیریت اقتصادی ناتوان در مدیریت است باید کنار بروند چرا که ما در جنگ اقتصادی قرار داریم در جنگ اگر فرمانده کم کاری کرد و ناتوان بود سریع وی را تغییر می دهند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)