بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

گزارش فارس از وعده‌هایی که نباید فراموش شود 4 سال گذشت؛ مصلای مهدی‌شهر تحولی به خود ندید!

چهار سال از آخرین وعده مسؤولان درباره مصلای مهدی‌شهر گذشت و این مجتمع فرهنگی هنوز تحولی به خود ندیده است.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری فارس استان سمنان، سه سال پیش در چنین روزهایی بود که مدیر اجرایی مصلای مهدی‌شهر از آغاز مرحله دوم احداث مصلای بزرگ امام زمان (عج) در این شهر خبر داد.

علیرضا کفاش در گفت‌وگویی که می‌توانید آن را «اینجا» مشاهده کنید، در میانه‌های تیرماه سال 1394 از اجرای ستون‌های مصلا که شامل حدود 40 ستون بتونی است، خبر داده و گفته بود: دلیل تأخیر در ساخت مصلای مهدی‌شهر، تغییر نقشه بوده است.

اما امروز و پس از گذشت حدود سه سال از آن گفت‌وگو، هنوز اقدامات درخوری در راستای احداث این مجتمع عظیم فرهنگی در مهدی‌شهر انجام نگرفته است و مردم این شهر همچنان منتظر همکاری دولت، شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان سمنان و سایر مسؤولان برای تکمیل و بهره‌برداری از این طرح هستند.

مردم ولایتمدار مهدی‌شهر تا امروز نیز در راستای تکمیل عملیات اجرایی مصلای مهدی‌شهر حمایت‌های لازم را انجام داده‌اند و خیران زیادی به ساخت این مصلا کمک کرده‌اند؛ اما این طرح بالاخره چه زمانی اجرایی می‌شود؟

 

بودجه کافی نمی‌دهند!

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد بارانی، امام جمعه مهدی‌شهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس درباره وضع پروژه مصلای مهدی‌شهر اظهار کرد: مصلای مهدی‌شهر از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار نیست.

وی با اشاره به اینکه پروژه مصلای مهدی‌شهر به کمک و مساعدت مسؤولان نیاز دارد، تصریح کرد: فعلاً بودجه کافی برای تکمیل مصلی را به ما نمی‌دهند تا مراحل ساخت مصلی کامل شود؛ امیدواریم مساعدتی در این راستا صورت پذیرد و روند ساخت مصلی سرعت بیشتری به خود گیرد.

امام جمعه مهدی‌شهر با تأکید بر اینکه هویت و عزت ملی و هر چه امروز داریم، از نعمت امام خمینی (ره) است که خداوند متعال ایشان را به ما عنایت فرمود، اضافه کرد امام راحل با شکل‌دهی انقلاب اسلامی، ملت ایران و جهان را بیدار کرد و روحیه ایستادگی، مقاومت و اعتماد به نفس را به ما بخشید و یکی از مراکزی که ناشر این روحیه بود، همین مساجد و مصلاهاست و باید به آن‌ها توجه شود.

بارانی با تأکید بر اینکه تمام پیشرفت‌هایی که در طول 40 سالی که از عمر بابرکت انقلاب اسلامی می‌گذرد نصیب ملت ما شده است، به برکت هدایت‌های معنوی و مادی است که امام راحل داشت، اضافه کرد: مقام معظم رهبری هم طی این چند دهه این مسیر را به‌خوبی ادامه دادند و هر دوی این عزیزان همواره بر توجه به مساجد و مراکز فرهنگی تأکید کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه خداوند روح امام راحل را در کنار اولیا میهمان خواهد کرد که این‌چنین به فکر فرهنگ مردم بوده‌اند، اظهار کرد: بعد از امام راحل، مقام معظم رهبری در این 29 سال سکان‌دار خوبی برای حرکت انقلاب اسلامی در مواجهه با موج‌های خطرناکی که به کشتی انقلاب برخورد می‌کرد، بوده‌اند و این کشتی را در این مسیرها به‌خوبی هدایت کردند تا شاهد این همه پیروزی‌ها و موفقیت‌ها باشیم؛ یکی از مراکز مهمی که در نشر این معارف حضوری مؤثر داشته‌اند، مساجد و مراکز فرهنگی بوده‌اند و امروز نیز باید به مصلای مهدی‌شهر توجه بیشتری شود.

 

منابع مالی پیش‌بینی نشده است

احمد همتی، نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی‌شهر در مجلس نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس درباره وضع پروژه مصلای مهدی‌شهر اظهار کرد: این پروژه خیلی کند پیش می‌رود و منابع مالی برای مصلای مهدی‌شهر پیش‌بینی نشده است و حمایت اعتباری هم نمی‌شود.

وی افزود: تصمیم گرفته شد تا نامه‌ای مشترک با امضای نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی‌شهر در مجلس، فرماندار و امام جمعه برای رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور درباره مصلای مهدی‌شهر ارسال کنیم.

نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی‌شهر در مجلس با بیان اینکه دیداری حضوری هم با رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور باید داشته باشیم، اضافه کرد: لازم است تا بتوانیم بودجه‌ای بگیریم تا روند تکمیل این پروژه سرعت گیرد.

همتی با تأکید بر اینکه علاوه بر مصلی یک مجموعه فرهنگی هم در مهدی‌شهر در حال ساخت است، تصریح کرد: مصلای مهدی‌شهر از موقعیت خوبی برخوردار است.

وی با تأکید بر اینکه مصلای مهدی‌شهر باید سبب جذب جوانان و مردم برای مباحث عبادی و نماز جمعه و مسائل فرهنگی شود، اظهار کرد: امیدواریم با پیگیری‌هایمان، بخشی از مشکلات مالی این پروژه را رفع کنیم.

 

پروژه 5 هکتار؛ معطل توجه مسؤولان

مجموعه فرهنگی مصلای مهدی‌شهر با وسعت پنج هکتار با نگاه گردشگری و جذب گردشگر و همراه با مراکز رفاهی ساخته می‌شود که امروز معطل توجه مسؤولان است.

حسینیه المهدی (عج) مهدی‌شهر، محل برگزاری نخستین نماز جمعه استان سمنان، سال‌ها در انتظار کمک بوده و امروز باید طرح توسعه آن به‌طور جدی‌تر پیگیری شود.

چندی پیش، خبرگزاری فارس با انتشار گزارشی با عنوان «محل برگزاری نخستین نماز جمعه استان سمنان؛ سال‌ها در انتظار کمک» به بررسی روند طرح توسعه حسینیه المهدی (عج) مهدی‌شهر پرداخته بود که می‌توانید با کلیک روی عنوان خبر، به مشروح آن دسترسی پیدا کنید.

 

گزارش از: مرتضی مزینانی‌صفابین

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)