بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

کارگاه‌های آموزش همگانی اصول پدافند غیرعامل در مهدی‌شهر برگزار شود

امام‌ جمعه مهدی‌شهر گفت: کارگاه‌های آموزش همگانی اصول پدافند غیرعامل در مهدی‌شهر برگزار شود.

حضرت حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد بارانی  در جلسه شورای پدافند غیرعامل این شهرستان اظهار داشت: با توجه به نفوذ هجمه‌های متعدد دشمنان در چند سال گذشته در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، زیست‌محیطی و تغذیه باید اقدامات لازم برای مقابله با این هجمه‌های انجام شود.

وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل باید در فرهنگ مردم نهادینه شود تصریح کرد: عموم مردم باید با اصول اولیه پدافند غیرعامل آشنایی داشته باشند اعلام کرد: کارگاه‌های آموزش همگانی اصول پدافند غیرعامل در مهدی‌شهر برگزار شود.

امام‌جمعه مهدی‌شهر با بیان اینکه مشارکت و همکاری روحانیون و ائمه جماعات این شهرستان در راستای ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل ضروری است بیان کرد: حضور مردم در عرصه حفاظت و صیانت از ارکان نظام برای پیروزی در مقابل دشمن امری اجتناب‌ناپذیر است.

وی افزود: در هر جبهه‌ای که مردم برای مقابله با دشمن ایستادگی کنند پیروز میدان می‌شوند و باید در این برهه نسبت به آموزش دهی و بصیرت افزایی در جوامع مردمی اقدام شود.

تهدیدات پدافندی در مهدی‌شهر رصد و شناسایی می‌شوند

حسن ارگی فرماندار مهدی‌شهر نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های شورای پدافند غیرعامل در طول سال برنامه‌های متعددی در راستای آموزش پدافند غیرعامل در مهدی‌شهر برگزار می‌شود.

وی از اجرای رزمایش و مانورهای پدافندی در این شهرستان خبر داد و گفت: تقویت دوره‌های آموزشی در این راستا در دستور کار شورای پدافند غیرعامل قرار دارد.

فرماندار مهدی‌شهر با تأکید بر اینکه تهدیدات پدافندی در این شهرستان شناسایی و رصد می‌شوند اعلام کرد: ارائه راهکارهای علمی و عملی برای مقابله با انواع تهدیدات دشمن از مهم‌ترین وظایف شورای پدافند غیرعامل است.

وی افزود: همکاری و مشارکت دستگاه‌های اجرایی برای طرح‌های پدافندی و حفظ زیرساخت‌های حیاتی منطقه از تهدیدات دشمن در اولویت مدیران و مسئولان ادارات قرار گیرد.

خبر از تسنیم

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)