بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

پدافند غیرعامل در حوزه مقابله با جنگ و تهدیدات اقتصادی تقویت می‌شود

مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان گفت: پدافند غیرعامل در حوزه مقابله با جنگ و تهدیدات اقتصادی تقویت می‌شود.

 ایرج کارخایی  در  دیدار با امام‌جمعه مهدی‌شهر  اظهار داشت: پدافند غیرعامل مجموعه‌ای از اقدامات است که برای جلوگیری از نفوذ و آسیب دشمن به ارکان اصلی نظام و کاهش خسارت‌های ناشی از هجمه‌های متعدد دشمنان انجام می‌شود.

وی با اشاره به گستردگی ابعاد مختلف پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: پدافند غیرعامل نیازمند فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در جوامع مردمی است و باید از ظرفیت‌های موجود برای معرفی آن در جامعه استفاده کرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با بیان اینکه بهره‌گیری از ظرفیت روحانیون و ائمه جمعه و جماعات در سطح استان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد برای معرفی پدافند غیرعامل در جامعه است افزود: ترویج پدافند غیرعامل و اصول اولیه آن در جامعه به‌عنوان فرهنگ عمومی در دستور کار قرار دارد.

وی پیش‌بینی، پیشگیری، رصد و شناسایی انواع تهدیدات دشمن را از وظایف اصلی پدافند غیرعامل دانست و گفت: پدافند غیرعامل مهم‌ترین راهبرد برای حفظ ارکان اصلی کشور از نفوذ و هجمه‌های دشمن است.

کارخایی با اشاره به تهدیدات فرهنگی و هجمه‌های متعدد دشمن پس از انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کرد: تا مادامی‌که این انقلاب در کشور پابرجا است دشمن دست از توطئه و دسیسه‌چینی برنمی‌دارد.

وی ابراز داشت: در ابتدا دشمن با راه‌اندازی جنگ نظامی شکست سختی را متحمل شد و اکنون با جنگ فرهنگی و اقتصادی درصدد از بین بردن انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با تأکید بر لزوم تقویت پدافند غیرعامل در حوزه فرهنگی و اقتصادی بیان کرد: مرددم و مسئولان باید در این برهه آمادگی و هوشیاری لازم برای مقابله با دشمنان را در جبهه‌های مختلف فرهنگی و اقتصادی داشته باشند و بستر این هدف در حوزه تحقق اصول پدافندی قرار دارد.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)