بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه موقت مهدیشهر: تنها راه برون رفت از مشکلات اطاعت و پیروی از رهبری است

حجت الاسلام والمسلمین علی سقاییان امام جمعه موقت مهدیشهر در خطبه های مورخ 12 مرداد 97 نماز جمعه به گرانی های سرسام آور و اختلاس ها در کشور اشاره کرد و گفت: نمیدانم چرا دولت جلوی گرانی ها را نمیگیرد و انبارها را خالی نمیکند؟

وی با انتقاد شدید از اینکه برخی ها همه تقصیرها را گردن رهبری می اندازند و میگویند چرا ایشان جلوی این گرانی ها و مشکلات را نمیگیرند، اظهار کرد: نظام ما دیکتاتوری نیست، اختیارات رهبری در قانون اساسی مشخص شده است و و رهبری نیز آن وظایف را به نحو احسن و صد در صد انجام داده و میدهند.

امام جمعه موقت مهدیشهر با بیان اینکه رهبری وظیفه ارشاد و رهنمود را دارد و به خوبی انجام داده است، اضافه کرد: چرا توقع داریم رهبری در برابر مشکلات ورود پیدا کنند و مشکلات را حل کنند اما رهنمودهای ایشان را برای حل مشکلات گوش نمیکنیم؟ مگر رهبری دایما نمی گوید مسیولین جلوی دزدها را بگیرید؟

سقائیان تاکید کرد: به جای اینکه از دستگاه های مربوطه مطالبه داشته باشیم از رهبری مطالبه داریم. نظام 15 هزار زیر مجموعه دارد که وظیفه آنهاست جلوی مشکلات را بگیرند. همه ما مسئولیم و از زیر بار مسئولیت نباید شانه خالی کنیم. سازمان بازرسی، کمیسیون اصل 90، وزیر، مجلس، اطلاعات، قوه قصاییه، مدیران کل در راس ادارات، همه اینها چکاره اند که از رهبری می خواهیم جلوی مشکلات را بگیرد.

وی، اینگونه خیانت به رهبری و اینچنین توقع داشتن از ایشان را نشات گرفته از دشمن دانست و ادامه داد: انهایی که اینچنین رهبری را متهم میکنند نه جایگاه ولی فقیه را فهمیده اند و نه جایگاه قانون را می شناسند.

امام جمعه موقت مهدیشهر گفت: تنها راه برون رفت از مشکلات اطاعت و پیروی از رهبری است که اگر رهنمودهای ایشان را گوش دهیم و عمل کنیم پیروز خواهیم شد.

سقاییان در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه، مردم مهدیشهر را به مشارکت در ساخت زائرسرای استان در مشهد دعوت کرد و افزود: زمین این زائرسرا به مساحت 700 متر مربع زیر بنا توسط شهرداری مشهد به استان سمنان واگذار شده که در 8 طبقه و 80 سوئیت و با ظرفیت حدود 300 نفر در حال احداث است.

وی بنیاد امام رضا (ع) را مسیول ساخت این زائر سرا دانست و تصریح کرد: برای مشارکت در احداث این زائرسرا خیرین مهدیشهری می توانند یک خشت به مبلغد88 هزار تومان یا بیشتر خریداری نمایند و در این امر خدا پسندانه سهیم شوند تا هر چه سریعتر این زائر سرا تکمیل و مورد استفاده مردم مهدیشهر و استان سمنان قرار گیرد.

امام جمعه موقت مهدیشهر همچنین از اقدام شهرداری مهدیشهر در آسفالت کردن خیابان منتهی به مجتمع کوهساران رابند تشکر کرد و ادامه داد: امیدوارم این نهضت آسفالت کردن در تمامی مناطق شهر ادامه یابد و در کنار اسفالت کردن بازگشایی خیابان ها هم مورد توجه قرار گیرد.

️ دفتر امام جمعه مهدی‌شهر▪️

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)