بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدیشهر : مسئولان باید حرکت جهادی داشته باشند و با حضور در صحنه و جامعه پای درد و دل های مردم و بازاریان و کارگران بنشینند.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین  محمد بارانی در خطبه های نماز جمعه مهدیشهر( 16 شهریور 97 )  به دیدار نمایندگان خبرگان رهبری با امام خامنه ای اشاره و اظهار کرد: مهمترین بیانات امام خامنه ای در این دیدار، اشاره به جنگ همه جانبه اقتصادی دشمن بود که این جنگ دارد از اتاق فرمان آمریکا هدایت می شود.

وی افزود: همانگونه که امام خامنه ای فرمودند در کنار این جنگ اقتصادی، جنگ رسانه ای دشمن قرار گرفته است که شاید از جنگ اقتصادی مهم تر باشد.

خطیب جمعه مهدیشهر تصریح کرد: در این جنگ رسانه ای التهابات و نا امیدی را در جامعه القا می کنند. نوسانات بازار و ارز نیز بر اثر همین جنگ رسانه ای دشمن بود که پیش آمد.

بارانی بیان کرد: امام خامنه ای همچنین پخش ویروس بدبینی توسط بسیاری از افراد را هشدار دادند که ممکن است اتفاق بیافتد و دلسوزان نظام طوری صحبت کنند که هر کار مثبت هم که در نظام می شود را دروغ بپندارند.

وی تاکید کرد: امام خامنه ای با اخباری که در دست دارند فرمودند انقلاب رو به پیشرفت است و در همه عرصه ها جلو هستیم.

امام جمعه مهدیشهر گفت: از دیگر نکات مهم در بیانات امام خامنه ای این بود که دولتمردان ما کاری کنند که اعتماد مردم به آنها زیاد شود.

بارانی ادامه داد: با توجه به جنگ اقتصادی که داریم اولین الزام مسئولان باید در این جنگ این باشد که مجاهدت کنند و با روحیه جهادی دست در دست هم دهند تا اجناس و کالاهای اساسی با قیمت مناسب دست مردم برسد.

وی اضافه کرد: مسئولان باید حرکت جهادی داشته باشند و با حضور در صحنه و جامعه پای درد و دل های مردم و بازاریان و کارگران بنشینند.

خطیب جمعه مهدیشهر، مهار نقدینگی را الزام دیگر جنگ اقتصادی در بیانات امام خامنه ای دانست و تصریح کرد: نقدینگی در دست مردم به هر سمتی اعم از سکه، دلار، مسکن، خودرو و … برود مخرب است.

بارانی افزود: این نقدینگی باید به سمت تولید برود و دولت نیز باید با بسته های پیشنهادی خود و حمایت از تولید و بستن واردات کالای قاچاق، کاری کند مردم نقدینگی خود را به سمت تولید ببرند.

امام جمعه مهدیشهر در بخش دیگری از خطبه ها با بیان اینکه هفته امر به معروف و نهی از منکر را در پیش رو داریم، گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترک شود اشرار بر ما مسلط می شوند. امر به معروف فقط وظیفه نیروی انتظامی و روحانیت و بسیجیان نیست بلکه یک وظیفه همگانی است.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)