بسم الله الرحمن الرحیم -- اللّـهُـمَّ کُـنْ لِـوَلِـیِّـکَ الْـحُـجَّـةِ بْـنِ الْـحَـسَـنِ صَـلَواتُـکَ عَـلَـیْـهِ وَ عَـلى آبائِهِ فی هـذِهِ السّـاعَـةِ وَ فی کُـلِّ سـاعَـةٍ وَ لِـیّـاً وَ حـافِـظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِـراً وَ دَلیلاً وَ عَـیْـناً حَـتّى تُـسْـکِـنَـهُ أَرْضَـک َطَـوْعـاً وَ تُـمَـتِّـعَـهُ فیها طَویلاً

امام جمعه مهدیشهر:همایش عظیم اقتدار عاشورائیان در کشور نمایشی از اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی ایران بود.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمد بارانی در خطبه های نماز جمعه مهدیشهر 13 مهر 97 با اشاره به همایش عظیم اقتدار عاشورائیان در کشور به ویژه در تهران که با حضور 100 هزار نفری بسیجیان و در حضور امام خامنه ای برگزار شد، گفت: این همایش نمایشی از اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی ایران بود.

وی با بازخوانی بیانات امام خامنه ای در این همایش، تصریح کرد: عظمت ملت ایران، اقتدار جمهوری اسلامی ایران و ایستادگی در طول 40 سال انقلاب، اعتماد به جوانان به عنوان رویش های انقلاب از مهمترین سرفصل های سخنان رهبری بود.

امام جمعه مهدیشهر با تشریح راهکارهای امام خامنه ای برای ادامه راه انقلاب اسلامی ایران، افزود: همانگونه که رهبری فرمودند، گام اول راه تداوم انقلاب ما این است که بدانیم دشمن فعال وارد صحنه شده و اتاق جنگ دشمن جنگ نرم، جنگ رسانه ای و جنگ اقتصادی است ولی برخی روشن فکر نماها دشمنی دشمن را نمی فهمند و همچنان حرف از مذاکره می زنند.

بارانی گام دوم تداوم انقلاب در دیدگاه امام خامنه ای را اعتماد به نفس و ایستادگی روحیه مقاومت در برابر دشمن دانست و ادامه داد: باید روی پای خودمان بایستیم از فرصت های نظام بهره ببریم.

وی، شناخت حوزه تهاجم دشمن را نیز گام دیگر از راهکارهای رهبری برشمرد و اظهار کرد: حوزه تهاجم دشمن عرصه ایمان و اسلام است چرا که دشمنان از اسلام سیلی خوردند و به واسطه انقلاب اسلامی بود که دستش از چپاول خاورمیانه و تسلط بر آن کوتاه و قطع شد.

امام جمعه مهدیشهر مراقبت از حوزه جنگ رسانه ای را از تاکیدات امام خامنه ای بیان کرد و گفت: ابزار رسانه ای که دشمن دارد استفاده می کند مثل سلاح شیمیایی است. سلاح شیمیایی تجهیزات را از بین نمی برد بلکه فقط انسان را از بین می برد و جنگ رسانه ای هم انسان را از بین نمی برد بلکه فکر را از بین می برد.

بارانی اضافه کرد: وقتی فکر تغییر کرد تغییر افکار سیاسی را در پی خواهد داشت و مغزها در تصرف دشمن در خواهد آمد و به این وسیله شبهاتی را در فضای اینترنت ایجاد می کنند و در جامعه القا می کنند تا مردم باور کنند.

وی با بیان اینکه براساس تاکیدات رهبری اقتدار ما در وحدت ملی است ما باید نقاط قوت و قدرتمان را به دشمن نشان دهیم و از نشان دادن نقطه ضعف به دشمن پرهیز کنیم، تصریح کرد: امام خامنه ای فرمودند نسل جوان ما تصمیم گرفته که دیگر تحقیر نشود و به حول قوه الهی ملت ایران توطئه تحریم و جنگ اقتصادی دشمن را ناکام خواهد گذاشت.

خطیب جمعه مهدیشهر با قدردانی از سپاه که به وعده اش عمل کرد و با شلیک موشک ها به مقر تحت سیطره داعش انتقام شهدای حمله تروریستی در اهواز را از تروریست ها گرفت، اظهار کرد: این اقدام سپاه پیام مهمی به دشمنان داشت که اگر کوچکترین تصرفی به کشور بشود پاسخ محکمی خواهیم داد.

بارانی همچنین با گرامیداشتن هفته نیروی انتظامی، از پلیس و ناجا که د برقراری امنیت شهری تلاش می کنند تشکر کرد.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)