1111


تاریخ : 13 بهمن 1397
کد خبر: 8904


لاریجانی در مهدیشهر : می خواهند با جنگ اقتصادی مردم را در مقابل نظام قرار دهند/ برجام در دل دشمن امید ایجاد کرد

 

حوزه/ لاریجانی با بیان اینکه دشمنان با جنگ اقتصادی می‌خواهند مردم را در مقابل نظام قرار دهند، گفت: برجام در دل دشمن امید ایجاد کرد و استکبار جهانی احساس کرد که هر چه بگوید با توجه به رویکرد برد-برد در مذاکره‌های هسته‌ای، ایران آن را می‌پذیرد.

 محمدجواد لاریجانی، پنجشنبه شب در اجتماع هیئت‌های مذهبی به میزبانی بیت الزهرا(س) مهدی‌شهر، با اشاره به چهل‌سالگی انقلاب اسلامی و طرح این سؤال که چرا امسال دشمنان ما این‌قدر خشمگین هستند، اظهار داشت: امسال دشمنان انقلاب اسلامی خیلی عصبانی‌تر از گذشته هستند و حجم عظیمی از برنامه‌ها را برنامه‌ریزی کرده‌اند و منتظر بودند که بعد از ۴۰ سال جمهوری اسلامی ساقط شود، اما بعد از چهار دهه دیدند جمهوری اسلامی مانند یک کوه ظاهرشده است.

معاون بین‌الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با بیان اینکه 40 سال است که هر جور دشمنی که می‌خواستند با انقلاب ما کردند و منتظر سقوط نظام بودند، تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی بیکار نمی‌نشینند و حجم فعالیت خود را وسیع‌تر کرده‌اند و ابزارهای امروز آنان پیشرفته‌تر از گذشته شده و برای تک‌تک افراد برنامه داشته و همه افراد در انقلاب مورد هجوم و هدف دشمن هستیم؛ آمار خیلی ساده نشان می‌دهد که فقط در سه ماه گذشته به ازای هر فرد ایرانی ۴.۳ پیام مطلب تهیه‌شده است و این نشان می‌دهد که به مغز و ذهن ما دسترسی پیداکرده‌اند.

وی با بیان اینکه مسئله نابسامانی اقتصادی شبیه یک زخم است و روی زخم همیشه مگس و حشرات می‌نشینند، افزود: محور تبلیغات دشمنان خیلی حساب‌شده است و امروز به تک‌تک افراد می‌گویند «۴۰ سال از انقلاب گذشت، اما چه چیزی رخ‌داده به‌جز گرانی و مشکلات اقتصادی؟ و اجناس کمیاب شده است»، به دلیل همان زخمی که در جامعه است افراد به این فکر فرو می‌روند که شاید دشمنان درست می‌گویند و این تبلیغات حساب‌شده است و به همین جهت اینترنت و فضای مجازی برای ما مهم است؛ دشمنان می‌گویند ژاپن، فرانسه و آلمان که اسلام ندارند چقدر پیشرفته شده‌اند و می‌گویند که اسلام نمی‌تواند مملکت اداره کند و دشمنان با جنگ اقتصادی می‌خواهند مردم را در مقابل نظام قرار دهند که باید هوشیار بود و هیئت‌های مذهبی کانون‌های بصیرت هستند، این هیئت سیاست‌باز نیستند؛ اما سیاسی هستند یعنی مسلح به سلاح بصیرت هستند.

لاریجانی با بیان اینکه دیگر موضوعی که دشمنان بر آن تمرکز دارند این است که ما نمی‌توانیم در برابر آمریکا بایستیم و لذا با شعارهایمان این کشور را عصبانی می‌کنیم و ما را تحریم می‌کنند، درصورتی‌که اگر با این کشور مراوده داشته باشیم مشکلاتمان حل می‌شود، خاطرنشان کرد: می‌گویند که ما نمی‌توانیم جلوی آمریکا بایستیم و زمانی که ما می‌گوییم «مرگ بر آمریکا» آنان عصبانی می‌شوند و ما را اذیت می‌کنند، لذا ۲۲ بهمن پیش‌رو، واقعه‌ای است که باید با بصیرت ملت ایران همراه شود یعنی ما نه‌تنها باید در راهپیمایی حضور یابیم و نشان بدهیم که جمهوری اسلامی زنده و بالنده است، بلکه باید مسلح به بصیرت هم باشیم و شبهات را کاملاً درک کرده و پاسخش را بدانیم. در این شرایط حساس باید در ترویج فرهنگ بصیرت افزایی در جامعه تلاش کنیم و برای مردم واقعیت‌های انقلاب را بازگو کنیم.

وی با بیان اینکه امروز باید شرایط اقتصادی خودمان را به‌خوبی درک کنیم که این وضعیت محصول دو امر است نخست فتنه اقتصادی و مسئله دوم آفت کارآمدی؛ این دو باهم در کشور رخ‌داده است، گفت: در فتنه 88 مردم فریاد می‌زدند رأی من کجاست؟ و الآن فتنه گران در بعضی از موارد در خیابان‌ها فریاد می‌زنند، پول من کجاست؟، فتنه گران گرفتاری‌های اقتصادی را بزرگ‌نمایی می‌کنند و دشمنان با بزرگنمایی مشکلات اقتصادی درصدد تفرقه در جامعه هستند و با بزرگ نشان دادن بخشی از مشکلات درصدد فریب مردم هستند.

معاون بین‌الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با بیان اینکه ما امروز آثار سقوط امپراتوری غرب را داریم می‌بینیم، افزود: زمانی که امام خمینی(ره) به گورباچف نامه نوشت، در آن نامه تأکید کردند که امپراتوری شرق به خاطر جنگ شما باخدا نابود می‌شود و البته آن‌یک قدرت دیگر هم به همین سرنوشت دچار می‌شود که امروز شاهد هستیم که آمریکا نیز روبه‌زوال است.

وی تصریح کرد: سخن ترامپ که اگر استیضاح شود جنگ داخلی به راه می‌افتد، دقیقاً درست است و به نظر می‌رسد که کشور آمریکا در آستانه درگیری بسیار وسیع داخلی است، ترامپ اعلام کرده که آن‌چنان می‌خواهیم اوضاع اقتصادی ایران را بر هم بریزم که مردم به خیابان بیایند و وزیر خارجه او اعلام کرد که برنامه‌های وسیعی در ایران داریم که مردم مخیر بشوند بین گرسنگی و ساقط کردن حکومت اسلامی؛ و این جملات صریحاً بیان می‌شود و از سوی دیگر ترامپ به اروپائیان هم پیام دادند که شما برجام را عمل نکنید تا بگذارید ما اوضاع اقتصادی ایران را بر هم بریزیم تا آب‌باریکه شما به‌جایی نرسد که این امر نیز از سوی غرب رخ داد.

لاریجانی با بیان اینکه باید با فتنه به‌گونه‌ای برخورد کرد که چشمانش کور شود، گفت: باید با فتنه برخورد امنیتی و قضایی داشت، یعنی همان کاری که امروز نیز در حال انجام است و دستگاه‌های امنیتی ما این موارد را کشف کرده و به دستگاه قضائی ارائه می‌کنند و قوه قضائیه هم باقدرت با این مسائل اقتصادی مقابله می‌کند و لذا امروز یک اضطرار در وضعیت اقتصادی کشورمان پیداشده است.

این مقام مسئول در قوه قضائیه با بیان اینکه آفت کارآمدی را با برخورد قضائی و امنیتی نمی‌شود حل کرد و مدیریت جهادی را می‌طلبد، افزود: بصیرت حکم می‌کند که تصویر درستی از خودمان داشته باشیم و ریشه مشکلات را بفهمیم.

وی با بیان اینکه ما در قبال تجاوز دشمن که تحریم نمونه‌ای از آن است باید مقاومت کنیم و چیزی به او ندهیم، گفت: برجام در دل دشمن امید ایجاد کرد و استکبار جهانی احساس کرد که هر چه بگوید با توجه به رویکرد برد-برد در مذاکره‌های هسته‌ای، ایران آن را می‌پذیرد؛ برجام توانست در دل دشمن امید ایجاد کند که ما مستأصل هستیم و وضعمان این‌قدر خراب است که اگر هر چه بگویند قبول می‌کنند.

لاریجانی با طرح این سؤال که ما چرا افت کارآمدی پیدا کرده‌ایم، بیان کرد: مسئولان ما متدین هستند و آمده‌اند تا کار کنند، اما مدیریت ما تناسبی با شرایط نداشته و مدیریتی که در اتاق بنشینیم و از بالای ابرها مدیریت کنیم با مشکل مواجه می‌شود و ما یک مدیریت جهادی می‌خواهیم و این فهم درست موضع است.

وی با بیان اینکه مدیریت کنونی در کشور متناسب نیست و نمونه مدیریت موفق در کشور مدیریت میدانی و جهادی است، افزود: نیاز مدیریتی ما میدانی است و شبیه مدل بسیجی است و معنای آن نیست که در آن کارشناسی وجود ندارد، اما میدانی حل می‌شود و توفیق ما هم در میدان‌های جنگ هم همین بود و استراتژی مقاومت امروز یک شگرد نظامی است.

معاون بین‌الملل و دبیر حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به افت کارآمدی در شرایط اقتصادی گفت: آن‌هایی که می‌گویند آقای روحانی باید استعفا بدهد، رویکرد اشتباهی است. آقای روحانی باید بماند و برای رفع مشکلات کشور تلاش کند و باید مدیریت استراتژی را تغییر دهد و رهبر معظم انقلاب و بسیاری از مسئولان ارشد نظام از ایشان حمایت می‌کنند، توفیق او توفیق ماست؛ امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی یک ثروتی برای مدیران به شمار می‌روند و کفران نعمت است که اگر مسئولان با او مشورت نکنند و اشتباه بسیار بزرگی است که اگر مشورت بگیرند، اما عمل نکنند.

وی با بیان اینکه باید استراتژی توسعه ما همانی باشد که حضرت آقا می‌فرمایند، افزود: بنده نمی‌گویم که صبح تا شب با کشورها دعوا کنیم، اما تکیه به داخل باشد و نترسیم و به جوانان خود اعتماد کنیم؛ اینکه ما به دست خودمان تولید کنیم و قدرتی به دست میاوریم افتخاری است، افتخار در انقلاب اسلامی میدان دادن به جوانان است و همگان برای توسعه و افزایش تولید در کشور تلاش کنند.

لاریجانی با بیان اینکه دشمن درصدد عقب‌افتاده نشان دادن ایران است، اما ایران در علم و فناوری هسته‌ای در جهان بی‌نظیر عمل کرده، تصریح کرد: غربی‌ها اکنون جوانان ایران را از بهره‌مندی از 40 رشته تحصیلی ممنوع کردند که این‌همه دشمنی علیه کشور بی‌سابقه است

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آدرس :مهدیشهر ، میدان شهدا ، نبش خیابان اندیشه ، دفتر امام جمعه                   تلفن : ۳۳۶۲۲۰۵۲                  نمابر : ۳۳۶۲۴۰۵۲

پست الکترونيکي : info@mahdishahr-adineh.ir                  سامانه پيام کوتاه : 30009900092052


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر امام جمعه مهدیشهر بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.